انتقاد از بداخلاقی دولت در بررسی تبصره هدفمندی | اتاق خبر
کد خبر: 332804
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 23:26
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی پیگیری تبصره هدفمندی در کمیسیون از سوی دولت و مخالفت با این تبصره در تریبون رسمی را مصداق بداخلاقی خواند و از این رفتار انتقاد کرد.

اتاق خبر:در حاشیه جلسه علنی نوبت عصر مجلس شورای اسلامی محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در جمع خبرنگاران با اشاره به اظهارات محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت مبنی بر اینکه حذف ۲۴ میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی عادلانه نبوده و به اقشار ضعیف فشار وارد می‌کند، گفت: معتقد بودم نیازی به این مصوبه نیست و شخصا رأی ندادم، اما آنچه در این ساعات در رسانه‌ها منعکس شد هیچ انطباقی با مصوبه مجلس ندارد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حاشیه‌های این مصوبه و ربط دادن آن به انتخابات مجلس کاملا بداخلاقی است.

وی تصریح کرد: مصوبه امروز مجلس با مصوبه سال قبل تفاوت چندانی ندارد. در سال قبل نیز تاکید شده بود که باید یارانه پردرآمدها حذف شود. امسال گزارش کمیسیون تلفیق پردرآمدها را تعریف کرد، بنابراین در این مصوبه آماری در مورد تعداد افرادی که حذف خواهند شد وجود ندارد.

فرهنگی با انتقاد از بداخلاقی‌های سیاسی در چند روز اخیر گفت: متاسفانه بداخلاقی‌های متنوعی را در این چند روز شاهد بودیم. یکی همین که دولت در کمیسیون تلفیق موضوع هدفمندی یارانه‌ها و حذف دهک‌های پردرآمد را پیگیری کرده و امروز در تریبون عمومی با آن مخالفت می‌کند!

عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: طبق مصوبه مجلس، حتی کسانی که یارانه آنها قطع شده است، می‌توانند مجددا برای دریافت یارانه نقدی در فرمانداری‌ها نام‌نویسی کنند.

وی اظهار داشت: اظهارات دولت در رسانه‌ها خلاف واقع است و هیچ‌گونه صحبتی از تعداد و آمار افرادی که باید در سال آینده از دریافت یارانه نقدی حذف شوند، وجود ندارد.

فرهنگی تاکید کرد: اگر دولت مکانیزم تشخیص افرادی که سالانه ۳۵ میلیون تومان درآمد به دست می‌آورند را ندارد، اجازه قطع یارانه‌ها را هم ندارد. اگر مکانیزم داشته باشد می‌تواند بر اساس قانون افراد را حذف کند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید