Performancing Metrics

غربی ها با حقوق بشر و تروریسم برخورد دوگانه می کنند | اتاق خبر
کد خبر: 332816
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1395 - 00:17
معاون پیشین وزیر خارجه گفت: غربی ها همواره با موضوعاتی چون مبارزه با تروریسم و نقض حقوق بشر برخوردی دوگانه و از استانداردهای دوگانه استفاده کرده‌اند.

اتاق خبر:منوچهر محمدی معاون پیشین وزیر امور خارجه، در مصاحبه با رادیو گفتگو با اشاره به تصمیم اخیر اتحادیه اروپا مبنی بر تمدید تحریم‌های حقوق بشری علیه ایران، گفت: نباید از این اقدام اتحادیه اروپا تعجب کنیم و از دیگر سو به صورت انفعالی با این موضوع برخورد کنیم.

محمدی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی و روند فعالیت‌های آن از همان ابتدا مطابق میل آمریکایی‌ها و سایر دولتمردان غربی نبود و آنها همواره برای برخورد با انقلاب اسلامی به دنبال بهانه‌های واهی می‌گشتند تا بتوانند بر دولت و ملت ایران فشار بیاورند، ‌ افزود: آنها در طی این سال‌ها به بهانه تروریسم، نقض حقوق بشر، ‌ فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و فعالیت‌های دفاعی کشور اقدام به وضع تحریم‌هایی علیه ایران کرده‌اند.

 وی گفت: آنها همواره با موضوعاتی چون مبارزه با تروریسم و نقض حقوق بشر برخوردی دوگانه و از استانداردهای دوگانه استفاده کرده‌اند و در مورد بسیاری از کشورهایی که با آنها همکاری دارند موضوع نقض حقوق بشر یا دفاع آنها از تروریسم را نادیده گرفته‌اند.

این دیپلمات پیشین کشورمان با اشاره به حمایت اتحادیه اروپا و آمریکا از دیکتاتورها و ناقضان ضدحقوق بشر، افزود: مردم ایران بر علیه رژیم شاهنشاهی که بر ضد حقوق بشر عمل می‌کرد انقلاب کردند ولی آنها این موضوع را نادیده می‌گیرند.

محمدی با بیان اینکه آنها به خوبی می‌دانند که حقوق بشر در ایران در مقایسه با بسیاری از کشورها به خوبی رعایت می‌شود و حتی بالاتر از حقوق بشر جهانی، حقوق بشر اسلامی مورد توجه قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: چون جمهوری اسلامی ایران در راستای منافع آنها عمل نمی‌کند همچنان به بهانه‌تراشی‌های خود علیه ایران ادامه می‌دهد.

وی تأکید کرد: آنها دلسوز حقوق بشر نیستند بلکه آنها به دنبال منافع خود هستند و ما نباید از اقدامات آنها تعجب کنیم و از دیگر سو به صورت منفعلانه نیز نباید برخورد کنیم. باید برخوردهای دوگانه آنها را افشا کنیم و صلاحیت آنها در تشخیص اجرای حقوق بشر در کشورها را زیر سوال ببریم.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید