ایران و آلمان تفاهم نامه نفتی امضا كردند | اتاق خبر
کد خبر: 332943
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1395 - 09:46
برای توسعه میدان های نفتی؛
شركت ملی نفت ایران و شركت « وینترسهل آلمان »، تفاهمنامه همكاری مشترك برای انجام فعالیتهای مطالعاتی چهار میدان نفتی واقع در غرب كشور را امضا كردند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، ركن الدین جوادی، مدیرعامل شركت ملی نفت ایران و ماریو مهرن (Mario Mehren) مدیرعامل شركت وینترسهل (Wintershall) آلمان، بعدازظهر امروز (سه شنبه) امضا كنندگان این تفاهمنامه همكاری مشترك در تهران بودند.

بر اساس این تفاهمنامه، شركت وینترسهل حدود یك ماه آینده مطالعات خود را روی چهار مخزن نفتی واقع در غرب ایران، آغاز می كند.

شركت وینترسهل (Wintershall) كه در حوزه بالادستی و در زمینه استخراج نفت و گاز فعالیت می كند، از شركت های زیر مجموعه شركت بی ای اس اف (BASF) بزرگ‎ترین شركت صنایع شیمیایی جهان است.

معاون سرمایه گذاری و تامین منابع مالی شركت ملی نفت ایران در حاشیه امضای این تفاهمنامه، از علاقمندی شركت وینترسهل آلمان به همكاریهای مشترك با شركت ملی نفت ایران در حوزه های آموزشی و پژوهش و توسعه (R&D) خبر داد و گفت: امكان همكاری مشترك در این زمینه در آینده وجود دارد.

علی كاردر افزود: براساس این تفاهمنامه، در یك ماه آینده اطلاعات مورد نیاز بین دو شركت مبادله می شود و سپس شركت آلمانی، فعالیت های مطالعاتی خود را بر روی چهار مخزن واقع در غرب كشور آغاز می كند.

به گفته وی، شركت وینترسهل آلمان تاكنون فعالیت مشتركی با شركت ملی نفت ایران نداشته ، اما فعالیت در حوزه استخراج نفت در كشورهایی مانند لیبی، عراق و آفریقا را در كارنامه خود دارد.

وی گفت : شركت یاد شده از زیرمجموعه های گروه اقتصادی بزرگ «بی ای اس اف» (BASF) آلمان است و شركت «بی ای اس اف» برای اجرای پروژه بزرگی در حوزه پتروشیمی در كشورمان برنامه ریزی كرده است.

شركت وینترسهل (Wintershall) كه در حوزه بالادستی و در زمینه استخراج نفت و گاز فعالیت می كند، از شركت های زیرمجموعه شركت بی ای اس اف (BASF) بزرگترین شركت صنایع شیمیایی جهان است.

شركت های آلمانی پس از رفع تحریم ها مذاكره های گسترده ای را برای حضور در صنعت نفت ایران انجام داده اند.

افزون بر مشاركت برای فعالیت مطالعاتی در بخش بالادستی و اكتشاف، شركت های آلمانی در نظر دارند در صنعت پتروشیمی ایران نیز حضور داشته باشند.

به گفته مقام های وزارت نفت، شركت های آلمانی قرار است برای اجرای دو طرح به ارزش 12 میلیارد دلار در منطقه پتروشیمی عسلویه سرمایه گذاری كنند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید