اردوغان به ملک سلمان مدال داد | اتاق خبر
کد خبر: 332947
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1395 - 10:00
رئیس جمهوری ترکیه در مراسم استقبال از پادشاه عربستان در کاخ ریاست جمهوری ترکیه، برای تقدیر از تلاش‌های وی در چارچوب تحکیم روابط دوستی میان عربستان و ترکیه، نشان جمهوری ترکیه را به پادشاه عربستان اعطا کرد.

 

اتاق خبر - به گزارش سی ان ان عربی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در مراسم استقبال از سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی عنوان داشت: ما نشان جمهوری ترکیه را به ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود دادیم که بزرگترین نشانی است که به روسای جمهور و مسئولان کشورها در ترکیه داده می‌شود و همچنین نشانگر میزان روابط و مناسبات گسترده میان دو کشور در بالاترین سطوح است.

اردوغان خطاب به پادشاه عربستان گفت: از زمانی که این منصب را در عربستان برعهده گرفتید به صورت آشکار در گسترش روابط میان دو کشور برادر نقش داشتید و روابط برادری و دوستی که از عمق تاریخ می‌آید، به صورت قدرتمند با رهبری و اراده شما تجلی پیدا کرد. شما توجه بسیاری برای ثبات و آرامش منطقه قائل شدید و به منزله سوپاپ امنیت برای منطقه هستید و به همین دلیل ما همبستگی و همکاری که شما در قبال کشور ما نشان دادید مستحق قدردانی هرچه تمام‌تر می‌دانیم و در سایه حکمرانی شما، کشورهای ما می‌توانند روابط میان خود را به بالاترین سطوح برسانند.

وی افزود: ما دوست داریم که در مرحله آتی گام‌های عملی ملموسی اتخاذ شود که بتواند روابط میان دو کشور را در تمامی سطوح تقویت کند و بی شک این سفر تاریخی پیامی قوی و معنادار برای میزان روابط میان ترکیه و عربستان به شمار می‌آید.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید