برتری سه نوآوری آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در کشور | اتاق خبر
کد خبر: 333037
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1395 - 14:59
مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با اشاره به ارائه 6 فرآیند نوآوری در زمینه آموزش پزشکی به وزارتخانه، گفت: نیمی از فرآیندهای معرفی‌شده دانشگاه صاحب رتبه و مقام کشوری شدند.

fhosce92524-(24).jpg

اتاق خبر - منطقه خوزستان، دکتر مهدی سیاح برگرد با بیان این‌که هر سال فعالیت‌های نوآورانه در زمینه آموزش پزشکی از دانشگاه‌های سراسر کشور به وزارت بهداشت اعلام می‌شود، اظهار‌کرد: امسال مقرر شد هر دانشگاه 6 فرآیند نوآوری در زمینه آموزش پزشکی معرفی کند که نیمی از فرآیندهای معرفی‌شده دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز صاحب رتبه و مقام کشوری شدند.

وی خاطر نشان کرد: فرآیند آموزشی با عنوان" ارتقاء کیفی عملکرد آموزشی دانشجویان دارای افت تحصیلی با استفاده از فرایند اثربخش تکنیک شناختی رفتاری (C.B.T)در دانشگاه علوم پزشکی اهواز" در حیطه مشاوره و راهنمایی ارائه‌شده توسط دکتر ساسان موگهی، رباب دغاغله، دکتر سید احمد حسینی، مهندس حسین کمیلی ثانی، حمیده ابافت، زینب محمدی دره‌شوری و علی فتحی موفق به کسب مقام دوم کشوری در فرآیندهای نوآورانه شد.

وی ادامه داد: دو فرآیند با عنوان" پیشبرد و ارتقاء آموزش و یادگیری درس آناتومی با استفاده از تلفن‌های همراه "در حیطه محصولات آموزشی ارائه‌شده توسط دکتر وحید بیاتی، لیلا رهبان، مهدیه بیاتی، الب‌ارسلان منظمی، محمد شفیعی و البرز جفایی‌سوق و همچنین فرآیندی با عنوان" طراحی و به‌کارگیری سامانه نقل و انتقالات دانشجویی(سدنا) در دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز" در حیطه مرجعیت و راهبری ارائه‌شده توسط دکتر مهدی تولا، مهندس عبدالحسین شکورنیا، مریم اسلمی، مهناز کیانپور، دکتر فاطمه مظفری، رقیه ایزک جمالی، رضا شعبان وامرزانی توانستند جزء فرآیندهای برتر کشوری شناخته شده و در مجموع دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز مقام چهارم کشوری را در این زمینه کسب کند.

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با بیان این‌که کسب سه رتبه کشوری از 6 فرآیند معرفی‌شده موفقیت بزرگ و چشمگیری است از مسئولان دانشگاه خواست تا زمینه بارش افکار و شناسایی ایده‌های خلاق را در دانشگاه بیشتر فراهم کنند تا در پرتو این بارش افکار، ایده‌های خلاقانه رشد یافته و زمینه ارتقاء آموزش دانشگاه بیشتر فراهم شود.

سیاح برگرد همچنین از برگزاری جشنواره شهید مطهری در تاریخ 6 اردیبهشت‌ماه در تالار شهداء این دانشگاه خبر داد و گفت: در این جشنواره اساتید آموزشی برتر دانشگاه در سال 94 معرفی و تجلیل خواهد شد؛ در نظر داریم غرفه‌هایی با معرفی فعالیت‌های آموزش پزشکی با همکاری دانشکده‌ها در حاشیه این مراسم برپا و جوایزی را به غرفه‌های برتر اهدا کنیم.

وی ادامه داد: جشنواره کشوری شهید مطهری نیز از 10 تا 12 اردیبهشت‌ماه در تهران برگزار می‌شود. در جشنواره کشوری، شیوه‌های جدید آموزشی، روش‌ها و برنامه‌های آموزش پزشکی در دنیا در کنار یک سری کارگاه‌های آموزشی در حوزه آموزش پزشکی به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود.

وی یادآور شد: از 9 سال پیش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای بزرگداشت مقام معلم برگزاری جشنواره‌ای تحت عنوان جشنواره شهید مطهری" را در برنامه قرار داده است که در این جشنواره از اساتید و روش‌های آموزشی برتر در کشور تقدیر می‌شود.

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز افزود: قرار شد هر ساله، ابتدا این جشنواره در هر دانشگاه جهت تقدیر از فرآیندهای آموزشی برتر همان دانشگاه و سپس یک جشنواره کشوری جهت تقدیر از فرآیندهای نمونه آموزشی در کشوری برگزار شود.

منبع: ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید