۱۲ هزار هنرجو در هنرستان‌های اردبیل تحصیل‌ می کنند | اتاق خبر
کد خبر: 333075
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1395 - 17:22
معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۱۲ هزار هنرجو در هنرستان‌های این استان مشغول به تحصیل‌اند.

اتاق خبر:شهداد عبداللهی صبح چهارشنبه در حاشیه گردهمایی مدیران هنرستان‌های اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: در مجموع ۲۰۱ هنرستان در سطح استان دایر است.

وی تعداد رشته‌های فعال در هنرستان‌ها را ۷۸ مورد برشمرد و تأکید کرد: توسعه رشته‌های کارآفرین و اشتغال‌زا در هنرستان‌ها مورد تأکید است.

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش استان تأکید کرد: بر اساس ساختار جدید آموزش متوسطه دانش آموزان در پایه ۹ ام متوسطه نسبت به انتخاب رشته اقدام می‌کنند.

عبداللهی افزود: تأکید ما به مدیران مدارس متوسطه و مشاوران مدارس معرفی بهینه رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های آموزشی قابل‌توجه در رشته‌های مهارتی هنرستان‌ها، اضافه کرد: اغلب ورودی‌های هنرستان‌ها می‌توانند وارد بازار کار شده و از مهارت آموخته شده برای درآمدزایی بهره‌مند شوند.

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش استان تأکید کرد: این نهاد اجرایی در نظر دارد رشته‌هایی که موردنیاز بازار کار استان است را در هنرستان‌ها تقویت و نسبت به جذب دانش آموزان در این رشته‌ها اقدام کند.

عبداللهی افزود: علاوه بر این برنامه‌ریزی‌های برای فروش تولیدات هنرستان‌ها در دستور کار است تا بتواند برای دانش آموزان جذابیت به دنبال داشته باشد.

منبع:مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید