کتاب مصور تکنیک‌های فیلمبرداری منتشر می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 333283
تاریخ انتشار: 26 فروردین 1395 - 16:05
کتاب مصور «مفاهیم و تکنیک‌های فیلمبرداری از پایه تا پیشرفته» اثر محمد رحیمی از سوی نشر ساقی منتشر خواهد شد.

به گزارش اتاق خبر، نشر ساقی به زودی کتاب «مفاهیم و تکنیک‌های فیلمبرادری از پایه تا پیشرفته» نوشته محمد رحیمی را روانه بازار خواهد کرد.

این کتاب با تاریخچه‌ فیلم‌برداری که مروری است کوتاه بر چگونگی پیدایش این حرفه، آغاز و در ده فصل با عناوینی چون در‌آمدی بر فیلم‌برداری، مراحل تولید فیلم و عوامل انسانی سینما، ترکیب‌بندی و کادربندی، لنزها، دوربین‌ها، انواع پایه‌های دوربین، دانشنامه‌ تخصصی فیلم‌برداری، برق، کابل‌ها و رابط‌های ویدئو و صدا، فیلترها و نور و نورپردازی ادامه پیدا می‌کند.

شایان ذکر است کتاب «مفاهیم و تکنیک‌های فیلمبرادری از پایه تا پیشرفته» به صورت مصور تهیه شده است تا همچون کتاب راهنمای مصور، علاوه بر کمک به درک مطالب نوشته شده، امکان آشنایی با شکل تجهیزات نیز فراهم شود و تا آنجا که ضرورت داشته است علاوه بر اصطلاحات تخصصی و فنی به زبان اصلی، در اکثر موارد اصطلاح محاوره‌ای و فارسی آنها نیز آورده شده است.

گفتنی است این مجموعه دایره المعارف جامعی از اصول فیلمبرداری و نورپردازی برای دانشجویان و افرادی است که به طور تخصصی وارد این رشته می‌شوند.

براساس این گزارش کتاب «مفاهیم و تکنیک‌های فیلمبرادری از پایه تا پیشرفته» نوشته محمد رحیمی به زودی توسط نشر ساقی منتشر خواهد شد.

منبع:فارس

 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید