پیشبرد اقتصاد مقاومتی نیازمند رفع موانع بوروكراسی است | اتاق خبر
کد خبر: 333321
تاریخ انتشار: 26 فروردین 1395 - 07:10
رحمانی فضلی:
وزیر كشور با بیان این كه پیشبرد اقتصاد مقاومتی نیازمند شناخت ظرفیتهای داخلی و رفع موانع اداری است گفت: پیشبرد اقتصاد مقاومتی نیاز به تلاش و مداومت بیشتر و خارج از روال عادی و رفع موانع بوروكراسی (دیوان سالاری) دارد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر چهارشنبه در نشست شورای مشورتی اقتصاد مقاومتی كه در وزارت كشور برگزار شد، افزود: مهمترین موضوع امسال كه دولت پیگیری خواهد كرد بحث اقتصاد مقاومتی است و نگاه رهبر معظم انقلاب و فرمایشات ایشان در پیام نوروزی امسال و سخنرانی ابتدای سال در مشهد مقدس حاكی از اهمیت فوق العاده موضوع است و توقعات ایشان در اجرای اقتصاد مقاومتی باید برآورده شود.

وزیر كشور واگذاری اختیارات به استانها، رفع موانع اداری و ایجاد الگوی اقتصاد مقاومتی در استانهای كشور را بسیار مهم توصیف كرد و افزود: ظرفیتهای موجود در بعد شرایط طبیعی استانها، مدیریت كارآمد و مزیت های استانها می تواند در اجرای اقتصاد مقاومتی با محوریت مردمی كردن كارها بسیار موثر باشد.

حمانی فضلی همچنین بر لزوم مدیریت چالاك برای اجرای طرح های ملی در استانهای مستعد كشور و استفاده مطلوب از ظرفیت های قانونی تاكید كرد.

در این جلسه فروزان مهر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت كشور و اعضای شورا، نقطه نظرات و پیشنهادات كارشناسی خود را برای اجرای دقیق طرح های مرتبط با اقتصاد مقاومتی در استانها مطرح كردند و مقرر شد در جلسه آتی شورای اقتصاد مقاومتی مباحث مربوط به اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در استانها پیگیری شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید