۹ فقره زمين‌ خواری در گلستان کشف شد | اتاق خبر
کد خبر: 333383
تاریخ انتشار: 26 فروردین 1395 - 19:00
فرمانده انتظامی استان گلستان از تشكيل ۹ فقره پرونده زمین‌خواری به ارزش ۳۰ ميليارد و ۴۲۰ ميليون ریال طی ۲۰ روز ابتدایی سال جاری خبر داد.

سردار سيد محمود میرفیض اظهار کرد: برخورد با مسئله زمين خواری يکی از اولويت‌ های پليس گلستان در سال جاری است.

وی ادامه داد: تفكر مشتركی بين پليس و دستگاه قضایی در برخورد با زمين خواری وجود دارد. پليس با همكاری دستگاه قضایی و اداره كل منابع طبيعی در سال جديد، عرصه را بر زمين خواران تنگ خواهد كرد.

او با تاكيد بر اينكه اين استان جولانگاه زمين‌خواران نخواهد بود، گفت: یک تيم ويژه برای برخورد با زمين خواری در پليس آگاهی استان تشکیل شده است. اداره مبارزه با جرايم اقتصادی پليس آگاهی متولی برخورد با زمين خواری است.

میرفیضی از تشكيل ۹ فقره پرونده زمين خواری از ابتدای سال جاری خبر داد و افزود: برابر اعلام كارشناسان پليس آگاهی، طی اين مدت بيش از ۲۰۰ هزار متر مربع از بهترين و حاصل‌خيزترين زمين های كشاورزی و جنگلی از دست متصرفان منابع طبيعی خارج و به عرصه منابع ملی بازگشته است.

فرمانده انتظامی استان گلستان ارزش ريالی اين زمين ها را بيش از ۳۰ ميليارد و ۴۲۰ ميليون ريال اعلام کرد و گفت: در اين راستا ۱۰ نفر دستگير و پس از تشكيل پرونده جهت سير مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

منبع:مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید