بیمارستان 155 تخت‌خوابی مینودشت آماده‌ افتتاح شد | اتاق خبر
کد خبر: 333432
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1395 - 00:15
بیمارستان 155تخت‌خوابی مینودشت در استان گلستان با مشارکت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تکمیل و آماده‌ افتتاح و بهره‌برداری شد.

اتاق خبر:به منظور ارتقای سلامت محرومین و حمایت از برنامه‌های درمانی کشور، تفاهم‌نامه‌ای در 18 خرداد سال 1394 میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی برای تکمیل و ساخت 10 بیمارستان با ظرفیت 1000 تخت در مناطق محروم کشور به امضا رسید. براساس این تفاهم‌نامه، مقرر شد عملیات تکمیل این بیمارستان‌های نیمه‌تمام که از 5 تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند، طی دو سال به اتمام برسد.

 تفاهم‌نامه‌ فوق که به منظور ارتقای سلامت محرومان کشور و حمایت از برنامه‌های درمانی دولت در مناطق محروم با پی‌گیری و مساعدت رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اجرایی شده، در راستای اجرای فرامین ابلاغی سیاست‌های کلی سلامت از سوی مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» است.

 بیمارستان 155تخت‌خوابی مینودشت نیز که عملیات ساخت آن با 69 درصد پیشرفت فیزیکی و به دلیل کمبود منابع مالی نیمه‌تمام مانده بود، با اعتبار مورد نیاز 255 میلیارد ریال در فهرست 10 بیمارستان این تفاهم‌نامه قرار گرفت تا با مشارکت و مساعدت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تکمیل و آماده‌ بهره‌برداری شود.

 اکنون عملیات ساخت و تجهیز این بیمارستان به اتمام رسیده و قرار است با بهره‌برداری در ماه مبارک رجب و طی روزهای آینده خدمت‌رسانی به مردم مینودشت و دیگر شهرهای استان گلستان در این بیمارستان آغاز شود.

 بنابر اعلام روابط عمومی بنیاد برکت، دکتر مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حاشیه‌ مراسم امضای این تفاهم‌نامه در سال گذشته اظهار داشت: حوزه سلامت به دغدغه‌های جدی مسئولان نظام تبدیل شده است و توان و تدبیر استفاده‌ از ظرفیت‌های غیردولتی کشور در این حوزه می‌تواند برای دیگر بخش‌های کشور نیز الگو باشد.

 ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از آذر ماه 1386 با تاسیس بنیاد برکت، اقدامات گسترده‌ای در زمینه‌ محرومیت‌زدایی در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته‌ کشور از طریق توانمندسازی اقتصادی و اجرای طرح‌های زیربنایی، توسعه‌ فضاهای آموزشی، ارتقای سلامت جامعه و خدمات عام‌المنفعه انجام داده است.

منبع:ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید