هشدار به شهروندان پاکستانی درباره سفر به چهار کشور عربی | اتاق خبر
کد خبر: 333528
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1395 - 05:40
«نفیس ذکریا» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت: از شهروندان پاکستانی خواسته شده است از سفر به کشورهای سوریه،عراق،لیبی و یمن خودداری کنند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از «اکسپرس نیوز»، «نفیس ذکریا» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در کنفرانس خبری گفت: وزارت امور خارجه به اتباع پاکستانی اعلام کرده است از سفر به کشورهای سوریه، عراق، لیبی و یمن خودداری کنند.

وی در ادامه با اشاره به مذاکرات صلح افغانستان افزود: پاکستان برای انجام مذاکرات صلح در افغانستان اقدامات موثری انجام داده است و این اقدامات در آینده نیز ادامه خواهد داشت.  

وی درباره روابط هند و پاکستان و انجام مذاکرات جامع با این کشور تصریح نمود: «نارندرا مودی» نخست وزیر هند در دسامبر ۲۰۱۶ به پاکستان خواهد آمد. دبیران کل امور خارجه هند و پاکستان با هم در ارتباط هستند و دبیر کل امور خارجه هند بزودی به پاکستان سفر خواهد داشت.

وی درباره دستگیری «کل بوشن یادیو» جاسوس هندی که در ماه اخیر در ایالت بلوچستان دستگیر شده است گفت: با دستگیری این جاسوس هندی اطلاعات مهمی بدست آمده است. ایران و پاکستان دو کشور دوست و همسایه هستند و ایران اعلام کرده است، اجازه نخواهد داد سرزمین کشورش برعلیه پاکستان مورد استفاده قرار گیرد.

لازم به ذکر است همزمان با سفر «دکتر حسن روحانی» ریاست جمهوری اسلامی ایران به پاکستان در فروردین ماه، یک جاسوس هندی در ایالت بلوچستان دستگیر شده بود. رسانه های پاکستانی اعلام کرده بودند که این جاسوس از مرز ایران وارد پاکستان شده است.

پس از انتشار این خبر در رسانه های پاکستان سفارت کشورمان در اسلام آباد با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: مرزهای ایران و پاکستان مرزهای صلح و دوستی هستند و ایران اجازه نخواهد داد مرزهایش علیه پاکستان مورد استفاده قرار گیرد. ایران و پاکستان با هم روابط دوستانه و دیرینه ای دارند.

94105

منبع: مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید