مجریان انتخابات باید بی‌طرفی کامل را در جریان انتخابات رعایت کنند | اتاق خبر
کد خبر: 333536
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1395 - 06:24
رئیس ستاد انتخابات کشور با حق‌الناس خواندن رای مردم، خواستار بی‌طرفی کامل مجریان انتخابات در جریان برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی شد.

اتاق خبر: محمدحسین مقیمی در حاشیه همایش آموزشی و توجیهی معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی، مدیران کل سیاسی و انتخابات، فرمانداران و بخشداران مستقل استان‌های اردبیل، زنجان و گیلان در سرعین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در این همایش مروری بر قانون انتخابات و فعالیت‌هایی که باید انجام شود، صورت گرفت، افزود: مشکلات موجود در مرحله اول انتخابات مطرح و آسیب‌شناسی شد تا در مرحله دوم انتخابات این مشکلات به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه در دور اول انتخابات همه 207 حوزه مورد تائید شورای نگهبان قرار گرفت، تصریح کرد: این تائید نشان از رعایت قانون و مقررات توسط هیئت‌های اجرایی شهرستان‌ها و استان‌ها دارد.

مقیمی با بیان اینکه رای مردم حق‌الناس است و مجریان باید بی‌طرفی کامل را در جریان انتخابات رعایت کنند، افزود: امید می‌رود در مرحله دوم بتوانیم با آموزش‌هایی که داده شده و می‌شود، قانون را به خوبی اجرا کنیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور از آمادگی کامل مجموعه وزارت کشور برای برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در 21 استان کشور خبر داد و گفت: در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی 136 نامزد از 55 حوزه انتخاباتی برای تصدی 68 کرسی مجلس شورای اسلامی به رقابت خواهند پرداخت.

وی اضافه کرد: انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی در 15 هزار و 800 شعبه برگزار خواهد شد و تمهیدات لازم در خصوص ارائه تعرفه‌ها به شعبه‌های اخذ رای در 21 استان کشور انجام شده است.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی 136 نامزد برای تصدی 68 کرسی مجلس شورای اسلامی رقابت می‌کنند.

محمدحسین مقیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات در سرعین با بیان اینکه دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی با رقابت 136 نامزد از 55 حوزه انتخاباتی در 21 استان کشور در روز جمعه دهم اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد، گفت: در این انتخابات 15 هزار و 800 شعبه اخذ رای آماده شده است.

وی با بیان اینکه تبلیغات انتخاباتی نامزدها نیز از دوم اردیبهشت شروع و تا ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 9 اردیبهشت ادامه خواهد داشت، افزود: افرادی که در دور اول انتخابات شرکت کرده بودند، در دور دوم نیز صرفاً در همان حوزه انتخابیه می‌توانند در انتخابات شرکت کنند، ولی افرادی که در دور اول شرکت نکرده بودند، در هر حوزه انتخابیه می‌توانند حضور یافته و در انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی شرکت کنند.

مقیمی با بیان اینکه 207 حوزه اصلی انتخابات در دور اول مورد تائید شورای نگهبان واقع شده است، تصریح کرد: در دور اول حوزه‌ای نداشتیم که انتخابات آن ابطال شده باشد.

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه از 24 مرحله فرآیند برگزاری انتخابات، 22 مرحله بصورت الکترونیکی برگزار می‌شود و دو مرحله رای‌گیری وشمارش الکترونیکی انجام نمی‌شود، اضافه کرد: در انتخابات مجلس نهم در 15 حوزه انتخابیه این دو مرحله نیز بصورت آزمایشی الکترونیکی برگزار شد.

معاون وزیر کشور ادامه داد: در انتخابات هفتم اسفند نیز وزارت کشور آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات بصورت الکترونیکی در یک سوم حوزه‌های انتخابیه را اعلام کرد، ولی به دلیل برخی ایرادات نرم‌افزاری که از سوی شورای نگهبان اعلام شد، این دوره بصورت الکترونیکی برگزار نشد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید