مردم ایران از روند برگزاری انتخابات رضایت دارند | اتاق خبر
کد خبر: 333557
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1395 - 07:38
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری با سلامت کامل و رضایت عمومی مردم ایران برگزار شد.

اتاق خبر:  محمدحسین مقیمی در بعد از ظهر پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری سالم انتخابات تصریح کرد: هر دو انتخابات با نهایت دقت و مراقبت برگزار شد و در هیچ حوزه‌ای مشکل امنیتی نداشتیم.

وی با تأکید به اظهار رضایت عموم مردم از روند برگزاری انتخابات اضافه کرد: تمامی فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی به ویژه برنامه‌های تشکل‌های سیاسی شناسنامه‌دار و رسمی مورد حمایت است و در مقابل فعالیت‌های غیرقانونی نیز رصد می‌شود.

معاون وزیر کشور با تأکید به رصد مداوم روند انتخابات اضافه کرد: در طول انتخابات اعلام شد که استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغ نامزدها ممنوع است و در دور دوم انتخابات نیز این مهم مورد تأکید خواهد بود و با متخلفان برخورد جدی خواهیم داشت.

مقیمی افزود: حتی رسانه‌ها و خبرگزاری‌هایی که از اعتبارات دولتی استفاده می‌کنند نباید نسبت به تبلیغ له یا علیه نامزدی تبلیغ کنند و این مهم رصد می‌شود.

به گفته رئیس ستاد انتخابات کشور آن دسته از فعالیت‌هایی که در فضای متعارف انتخاباتی ممنوع است در فضای مجازی نیز ممنوع خواهد بود و در صورتی که نامزدها نسبت به توهین یا بی‌احترامی نامزد دیگری بر علیه خود شکایت کنند، شکایت خارج از نوبت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص تغییر بدنه دولت و استانداران و فرمانداران اضافه کرد: به دلیل برگزاری انتخابات به شکل مطلوب و شایسته هیچ تغییری نخواهیم داشت.

مقیمی نقطه تمرکز برنامه‌های استانداران و فرمانداران را عملیاتی ساختن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و تأکید کرد: در عین حال انتظار می‌رود مسئولان استانی و شهرستانی چالش‌های حوزه کاری خود را بررسی و در خصوص آن پاسخگو باشند.

به گفته معاون وزیر کشور در سال جاری تکریم ارباب‌رجوع نیز موردتوجه بوده و عملکرد استان‌ها در این خصوص مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید