شهرک سازی‌ها مانعی بر سر راه تحقق صلح در خاورمیانه است | اتاق خبر
کد خبر: 333646
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1395 - 19:44
سازمان‌ ملل:
سخنگوی سازمان ملل ضمن هشدار در مورد تهدیدات پیش روی مذاکرات سازش بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی، تاکید کرد که راهکار تشکیل دو کشور در معرض خطر قرار دارد و شهرک سازی رژیم صهیونیستی یکی از بزرگ‌ترین تهدیدات پیش روی صلح در منطقه است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل روز پنجشنبه در کنفرانسی خبری در مقر سازمان ملل در نیویورک تصریح کرد که دفتر هماهنگ کننده ویژه صلح در خاورمیانه در گزارشی هشدار داده است که راهکار تشکیل دو کشور به خاطر ادامه شهرک سازی رژیم صهیونیستی، تجاوزات این رژیم، تخریب منازل فلسطینیان و عدم تحقق وحدت ملی فلسطین در خطر است.

دوجاریک خاطرنشان کرد که این گزارش به بررسی پیامدهای ناگوار عملیات شهرک سازی رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی و سیطره این رژیم بر اراضی فلسطینی در کرانه باختری پرداخته است و موانع پیش روی تحقق صلح و سازش در منطقه را برشمرده است.

وی همچنین اظهار داشت که در این گزارش به عدم تحقق وحدت ملی فلسطین نیز اشاره شده است.

این در حالی است که مذاکرات سازش بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی به سبب اصرار طرف صهیونیستی بر ادامه شهرک سازی و آزاد نکردن گروه چهارم از اسرای فلسطینی از آوریل سال 2014 متوقف شده است.

جنبش " صلح اکنون" نیز که در زمینه مبارزه با شهرک سازی رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینیان فعالیت دارد، فاش کرد که دولت رژیم صهیونیستی اخیرا با ساخت 200 واحد مسکونی جدید در شهرکهای یهودی نشین واقع در کرانه باختری موافقت کرده است اما دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که ساخت و سازهای جدید صرفا مربوط به ساختمان‌های از قبل احداث شده می‌باشد اما این جنبش در بیانیه‌ای دیگر مجددا تاکید کرد که این رژیم قصد ساخت واحدهای مسکونی جدید را دارد.

جامعه بین‌الملل شهرک سازی رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی را اقدامی غیر قانونی و مانعی بر سر راه صلح و سازش در منطقه می‌داند.

رژیم صهیونیستی از سال 1967 کرانه باختری را به اشغال خود درآورده است و بیش از نیم میلیون یهودی در این منطقه و قدس شرقی سکونت دارند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید