مسئولیت زنده نگهداشتن برجام با طرف های غربی است | اتاق خبر
کد خبر: 333717
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1395 - 02:57
سیف در شورای روابط خارجی آمریکا:
رئیس کل بانک مرکزی ایران عصر امروز به وقت تهران با حضور در شورای روابط خارجه آمریکا به ارائه گزارشی از وضعیت اقتصادی ایران پرداخت و به پرسش های حاضران پاسخ داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از بانک مرکزی، ولی اله سیف در این جلسه تاکید کرد: " ايران طي دو سال و نيم گذشته به اقتصاد مقاومتي توجه ويژه داشته و به يك اقتصاد مقاوم شده است".

وی با بیان اینکه " تحريم ها و كاهش قيمت نفت در دولت روحاني تأثير منفي بر اقتصاد ایران نگذاشت"، خاطرنشان کرد:" تحریم ها ایران را به پای میز مذاکره نکشاند و نشانه این موضوع، وضعیت مناسب ایران و ارتقاء شاخص های اقتصادی در سه سال گذشته با وجود تداوم تحریم ها بوده است".

رئیس کل بانک مرکزی ایران با اشاره به اینکه فشارهای اقتصادی و ناشی از تحریم باعث نشد تا نظام بانکی ایران از توجه به مسائل و قوانین پولشویی غافل شود، اظهار داشت: " مجلس شورای اسلامی قانون مربوط به مبارزه با تامین مالی تروریسم و پولشویی را تصویب کرده است و بانک مرکزی نیز با صدور آیین نامه ها و بخشنامه های مختلف، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری را به این مهم توجه داده است. بانک مرکزی نسبت به انتظام بخشی بانک ها اهتمام دارد و نظارت بیشتر و جدی تری را اعمال کرده است".

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید