اتهام‌زنی جمهوری‌ آذربایجان به ارمنستان درباره قره‌باغ | اتاق خبر
کد خبر: 333969
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1395 - 17:55
وزیر دفاع جمهوری آذربایجان مدعی شد: ارمنستان با به خدمت گرفتن مزدوران و تروریست‌ها از مناطق مختلف جهان آنها را با عنوان داوطلب به مناطق اشغال شده در قره‌باغ وارد می‌کند.

به نقل از خبرگزاری ای.پی.ای، ژنرال ذاکر حسنف، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در جریان دیدار با هیاتی به ریاست هربرت سالبر، نماینده ویژه اتحادیه اروپا در جنوب قفقاز و بحران در گرجستان به بیان اقدامات خصمانه میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه ناگورنو - قره باغ پرداخت و گفت که مناطق مسکونی جمهوری آذربایجان و غیرنظامیان در این کشور در 12 آوریل سال جاری میلادی هدف حملات سنگین توپخانه‌ای ارمنستان قرار گرفتند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که ارمنستان می‌گوید نیروهای جمهوری‌ آذربایجان اول به مناطق مسکونی قره‌باغ حمله کردند و همین موجب شد درگیری خونباری در آنجا رخ دهد. این درگیری تلفاتی از دو طرف بر جای گذاشت و در این میان جان تعدادی از غیرنظامیان هم گرفته شد. درگیری در قره‌باغ سرانجام با وساطت روسیه به آتش‌بس ختم شد.

این مقام جمهوری آذربایجان مدعی شد: دولت ارمنستان از سربازان مزدور و تروریست‌ها با عنوان داوطلب استفاده می‌کند و آنها را از سایر نقاط دنیا استخدام می‌کند و وارد این مناطق درگیر و اشغال شده کرده است.

در همین حال، هربرت سالبر، نماینده ویژه اتحادیه اروپا در جنوب قفقاز و بحران در گرجستان نیز در جریان دیدار با الهام علی‌اف، رییس جمهوری آذربایجان در روز جمعه نگرانی‌های خود را بابت درگیری‌های این کشور با ارمنستان ابراز داشت.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید