بانک مرکزی ایران رئيس دوره‌ای هيات خدمات مالی اسلامی شد | اتاق خبر
کد خبر: 333985
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1395 - 18:27
بانک مرکزي در بيست و هشتمين جلسه شوراي عالي هيأت خدمات مالي اسلامي ( IFSB ) و چهاردهمين مجمع ساليانه به عنوان رييس دوره‌اي این سازمان در سال ۲۰۱۷ ميلادي انتخاب شد.

بانک مرکزی

اتاق خبر - بر همين اساس اجلاس آتي مجمع عمومي هيأت خدمات مالي اسلامي در سال ۲۰۱۷ به ميزباني بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران در کشورمان برگزار خواهد شد.

در جلسه شوراي عالي آن سازمان نيز که در حکم هيأت مديره محسوب مي‌شود، قائم‌مقام بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران به عنوان نايب‌رييس شورا حضور داشت و در این اجلاس عملکرد سازمان در سال گذشته، برنامه‌ها و بودجه پيشنهادي براي سال ۲۰۱۷، راهبردهاي تأمين مالي و سازو کار تعيين دبيرکل جديد آن سازمان مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

همچنین در حاشيه این اجلاس، نشست‌هاي تخصصي با موضوعاتي چون «توسعه بازار سرمايه اسلامي از طريق صکوک»، «حقوق مشتري در تأمين مالي اسلامي» و «ثبات مالي و سياست‌گذاري» برگزار شد و  سخنرانان، ‌ آخرين يافته‌ها و نتايج بررسي‌هاي خود را ارايه کردند.

هيأت خدمات مالي اسلامي، مرجع بين‌المللي استاندارد‌گذار است که در سال ۲۰۰۲ ميلادي تأسيس شده و در زمينه تنظيم و تدوين مقررات و استانداردهاي ناظر بر صنعت مالي اسلامي مشتمل بر بانکداري، بازار سرمايه و بيمه فعاليت دارد.

در بيست و هشتمين جلسه شوراي عالي هيأت خدمات مالي اسلامي و چهاردهمين مجمع ساليانه آن سازمان که در روز دوازدهم آوريل سال ۲۰۱۶ ميلادي برابر با بيست و چهارم فروردين‌ماه سال جاري به ميزباني بانک مرکزي مصر در شهر قاهره برگزار شد، هيأتي به نمايندگي بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران و به سرپرستي دکتر کميجاني قائم‌مقام بانک، شرکت کردند.

مهر

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید