كاهش 2 درصدی قیمت متوسط معامله‌های برق در بورس انرژی | اتاق خبر
کد خبر: 334102
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 11:23
در هفته گذشته رخ داد؛
قیمت متوسط معاملات برق در بورس انرژی در هفته گذشته (21 تا 25 فروردین ماه) نسبت به هفته پیش از آن، دو درصد كاهش یافت.

به‌گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، معامله‌های برق در بورس انرژی در هفته گذشته تنها در نماد بار پایه صورت گرفت.
برپایه این گزارش، هفته گذشته (21 تا 25 فروردین ماه) در بورس انرژی، تنها در نماد بار پایه روزانه معادل 43 هزار 560 مگاوات ساعت برق با قیمت متوسط 310 هزار و 206 ریال بر مگاوات ساعت بین خریداران و فروشندگان انرژی معامله شد.
قیمت متوسط معاملات برق در هفته یاد شده نسبت به هفته پیش از آن به میزان دو درصد كاهش نشان می دهد. همچنین ارزش معاملات انجام شده در این هفته بیش از 13 میلیارد ریال بوده است.
پس از موافقت شورای عالی بورس و اوراق بهادار، بورس انرژی به عنوان چهارمین بورس كشور در چهار بخش اوراق سلف برق، اوراق قرارداد محور كالاهای انرژی مانند زغال سنگ، نفت و انرژی های سبز مانند انرژی های خورشیدی، در برنامه كاری سال 1390 بازار سرمایه ایران قرار گرفت.
قرار است در مرحله نخست برق به صورت سلف موازی معامله شود و سپس، بازار مشتقه شامل قرارداد آتی، قرارداد اختیار خرید و معاملات در عرصه بین المللی فعال می شود.
شركت بورس انرژی، سازمان بورس و اوراق بهادار، شركت مدیریت فناوری، شركت سپرده گذاری مركزی، شركت های كارگزاری، شركت مدیریت شبكه، شركت توانیر، مصرف كنندگان برق و تولیدكنندگان برق بازیگران بورس انرژی در بخش معاملات برق محسوب می شوند.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید