حضور پر رنگ تهران در اجلاس سازمان همکاری اسلامی بسیار مهم بود | اتاق خبر
کد خبر: 334142
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 13:01
رئیس جمهور حضور تهران در اجلاس سازمان همکاری اسلامی پر رنگ دانست و گفت: تفرقه، تروریسم و صهیونیسم ،خطرات بزرگی برای جهان اسلام هستند.

اتاق خبر: حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران شنبه شب پس از دیدار و گفتگو با رییس جمهوری و دیگر مقامات ترکیه به سفر ٤ روزه خود به این کشور پایان داد و به تهران بازگشت.

دیدار دوجانبه با رییس جمهور و نخست وزیر ترکیه، شرکت در نشست هیات های عالی رتبه دو کشور، شرکت و سخنرانی در سیزدهمین نشست سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول، دیدار با برخی سران شرکت کننده در این اجلاس و دیدار با ایرانیان مقیم ترکیه از جمله برنامه های حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در استانبول و آنکارا بود.

دکتر روحانی  در فرودگاه مهرآباد و در گفت وگویی کوتاه با خبرنگاران با شاره به اینکه تفرقه، تروریسم و صهیونیسم ،خطرات بزرگی است که امروز جهان اسلام را تهدید می کند، افزود: حضور پر رنگ جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس بسیار حائز اهمیت بود و ما باید از هر فرصتی برای تقویت وحدت در جهان اسلام استفاده کنیم.

رییس جمهوری افزود: صهیونیست ها و برخی کشورهایی که از حکمت کافی برخوردار نیستند قصد داشتند تا این اجلاس را به صحنه اختلافات داخلی در جهان اسلام تبدیل کنند که برخلاف خواست آنها، در اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، خطرات حقیقی دنیای اسلام مطرح شد.

دکتر روحانی اظهار داشت: لازم بود تا جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس به صراحت اعلام کند که صهیونیسم و تروریسم خطرات اصلی و تهدید کننده برای جهان اسلام هستند.

رییس جمهوری سفر رسمی به ترکیه و دیدار با رییس جمهور و مقامات بلند پایه این کشور را نیز در راستای توسعه و تعمیق همه جانبه مناسبات میان دو کشور برشمرد و گفت: توافقات بسیار خوبی میان دو کشور به امضا رسیده که می توانیم با اجرای آنها شاهد ارتقا همه جانبه مناسبات تهران - آنکارا باشیم.

منبع:مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید