امروز نیروهای مسلح مقبول اذهان مردم و مورد اعتماد کشور هستند | اتاق خبر
کد خبر: 334149
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 09:48
رئیس جمهور با اشاره به اقتدار نیروهای مسلح ایران گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و سایر نیروهای مسلح ،محبوب دل و مقبول اذهان مردم و مورد اعتماد کشور هستند.

اتاق خبر: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم رژه روز ارتش با تبریک این روز و ایام میلاد امیرالمومنین (ع) اظهار کرد: آغاز تشکیل انقلاب اسلامی و هفته‌های پایانی سال ۵۷ و آغاز سال ۵۸ کشور ما با یک توطئه‌ای روبرو بود که ظاهرش با شعارهای انقلابی زرق و برق داشت و گروهک‌هایی که خود را انقلابی نامیدند، استکبار جهانی گاهی از حلقوم آنها سخن می‌گفت و انحلال ارتش را بیان می‌کرد.

وی افزود: آنها با این استدلال که مردم نیاز به ارتش مردمی دارند، می‌گفتند ارتش موجود باید منحل شود.

روحانی تاکید کرد: کسی که با درایت در برابر این توطئه ایستادگی کرد، توطئه‌ای که علیه مرزهای ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر تجاوزات احتمالی بود، امام (ره) بود که همه ابعاد تهدیدات را می‌دید و در مقابل آنها موضع‌گیری می‌کرد.

رئیس جمهور افزود: امام (ره) ۲۹ فروردین را روز ارتش اعلام کرد و در همه خیابان‌های تهران و شهرهایی که ارتش در آن حضور داشت، با شعار «ارتش فدای ملت» یک توطئه بزرگ از پیش پای مردم برداشته شد.

وی خاطرنشان کرد: اثر استحکام ارتش حتی قبل از تجاوز افلقیان و حوادثی که برخی گروهک‌ها در شمال غرب و جنوب غرب ایجاد کردند، کاملا نمایان شد و ارتش حضور پیدا کرد و به همه گروهک‌ها و اربابان آنها نشان داد که ارتش ایران یک ارتش مکتبی، ملی و گوش به فرمان رهبری است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ارتش آزمایش خود را در روز ۲۹ بهمن، ۲۱ بهمن، ۲۲ بهمن به نمایش گذاشت.

روحانی ادامه داد: در جنگ تحمیلی حکمت سخنان امام (ره) مشخص شد. در آن روز نیروی زمینی، هوایی و دریایی ارتش در برابر متجاوزان ایستادگی کرد. افتخارآفرینان بزرگی در ارتش مانند صیادها، نامجوها، بابایی‌ها، فلاحی‌ها به صحنه آمدند و با نثار خونشان از کشور حراست کردند.

وی گفت: ارتش جمهوری اسلامی طبق فرمان امام (ره) و وصیت ایشان و تدبیر فرماندهی معظم کل قوا ارتشی است که به کل ملت تعلق دارد و متعلق به جناح، حزب و این گروه و آن گروه نیست.

رئیس‌ جمهور تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی، ارتش اسلام، نظام اسلامی و کل ملت ایران است. این ارتش از نظام، میهن، قانون، حیثیت ملت، منافع ملی و مصالح نظام دفاع می‌کند.

روحانی ادامه داد: امام (ره) فرمود یک فرد یا در ارتش می‌ماند، یا به یک حزب و گروه تعلق پیدا می‌کند و سومی ندارد، یعنی اگر می‌خواهید به حزب و جناحی تعلق داشته باشید، نباید در ارتش باشید.

وی خاطرنشان کرد: وابستگی به حزب در ارتش به معنای نابودی آن است. البته این مسئله راجع به کل نیروهای مسلح است.

رئیس جمهور افزود: ملت افتخار می‌کند که ارتش مقتدری با انگیزه‌های الهی دارد و از مرزهای سیاسی و فرهنگی کشور و از ایمان مردم به خوبی حفاظت می‌کند.

روحانی تصریح کرد: اگر ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج مقتدر در دوران دفاع مقدس در برابر متجاوزان نمی‌ایستادند، امروز سرنوشت دیگری در انتظار مردم بود.

وی افزود: اگر امروز قدرت‌های استکباری در منطقه نمی‌توانند چشم طمع و نگاه خباثت‌آمیز به جمهوری اسلامی داشته باشند، به خاطر نیروهای مسلح مقتدر کشور است.

روحانی افزود: اقتدار به معنای قدرت مشروع و قدرت مقبول است. امروز ارتش و سایر نیروهای مسلح محبوب دل مردم، افکار عمومی و ملت هستند.

وی تصریح کرد: اگر در این منطقه ناامن به کشور امن‌مان افتخار می‌کنیم، به خاطر داشتن ارتش قوی، سپاهی مقتدر و بسیجی دلاور است.

رئیس جمهور گفت: اگر در منطقه ناامن امروز در ایران امنیت وجود دارد و همه کارآفرینان به سمت ایران حرکت می‌کنند تا کار علمی و اقتصادی انجام دهند، ناشی از وجود امنیت در کشور است. این امنیت توسط نیروهای مسلح به نمایش گذاشته شده است.

رئیس جمهور گفت: دشمن فکر نکند در میان ملت ما، دولت ما و نیروهای مسلح ما شکافی وجود دارد؛ ما انگشتان یک دست و اعضای یک پیکر بلند به نام ملت ایران هستیم.

وی ادامه داد: امروز مقتدر تر از هر زمان دیگر از کشور و منافعمان دفاع می کنیم.

روحانی خاطرنشان کرد: به توطئه گران می گوییم قدرت مسلح ما برای دفاع از ایران اسلامی و بازدارندگی فعال است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در برابر تهدید ما هم تهدید می کنیم و در برابر تجاوز دست تجاوز را قطع می کنیم، یادآور شد: منطق ما سلح و برادری به ویژه با همسایگان و کشورهای جهام اسلام است.

وی در پایان عنوان کرد: از خدا اقتدار و وحدت نیروهای مسلح و سلامت بیشتر برای فرمانده کل قوا را آرزو می کنیم.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید