اظهارات ضد اسلامی وزیر کشور بلژیک | اتاق خبر
کد خبر: 334189
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 15:16
وزیر کشور بلژیک در توجیهی برای ناکامی سیاست‌های کشورش در قبال مهاجران، انگشت اتهام به سوی مسلمانان گرفته و بار دیگر آنان را به حمایت از تروریسم متهم کرد.

1460870549589_afp.jpg

اتاق خبر - به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان جامبون، وزیر کشور بلژیک در مصاحبه‌ با روزنامه "استاندارد" گفت: بخش قابل توجهی از جامعه مسلمانان هنگامی که حملات صورت گرفت خوشحالی کردند.

وی در این اظهارات به زمان و جزئیات جشن‌هایی که مدعی است از سوی مسلمانان در پی حملات برگزار شده اشاره‌ای نکرد و به نظر می‌رسد که این اظهارات جامبون توجیهی برای شکست سیاست‌های بلژیک در قبال مهاجران و یکپارچه سازی آنان با جامعه است.

این مسئول بلژیکی در مصاحبه‌اش صریحا به حملات تروریستی ماه گذشته میلادی در فرودگاه و ایستگاه مترو بروکسل که در جریان آن 32 تن کشته شدند، اشاره‌ای نکرد.

وی همچنین ساکنان مسلمان منطقه "مولنبیک" بروکسل را متهم کرد که در جریان یکی از عملیات‌های ماه گذشته برای بازداشت مظنونی در ارتباط با حملات مرگبار نوامبر سال گذشته میلادی پاریس به پلیس حمله کردند.

جان جامبون مدعی شد: آن‌ها در جریان بازداشت صلاح عبدالسلام، مظنون حملات پاریس به طرف پلیس و خبرنگاران سنگ و شیشه پرتاب کردند."تروریست‌ها افرادی هستند که ما می‌توانیم آن‌ها را بازداشت و از جامعه حذفشان کنیم. اما آن‌ها تنها یک دمل چرکی هستند. زیر این دمل یک غده سرطانی وجود دارد که درمان و رفع آن به مراتب دشوارتر است. ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم اما نه در مدت کوتاه."

جامبون پیشتر در پی حملات بروکسل استعفایش را پیشنهاد داد.

وزیر کشور بلژیک در ادامه این مصاحبه گفت: خطر افراطی شدن جوانان نسل سوم و چهارم خانواده‌ها در برخی نقاط به شدت ریشه کرده؛ چرا که بلژیک سال‌ها علائم هشدار دهنده را نادیده گرفت.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید