پیگیر بازگشایی مرزهای شهرستان بانه هستیم | اتاق خبر
کد خبر: 334251
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 18:14
معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان:
‌معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان با اشاره به طولانی بودن فرآیند بازگشایی مرزهای استان، گفت: با توجه به اینکه مرزها و معابر کولبری استان منبع درآمد بسیاری از مردم این استان هستند، به طور جدی پیگیر بازگشایی مرزهای استان هستیم که امیدواریم این تلاش‌ها در

اتاق خبر - علیرضا آشناگر در رابطه با تعطیلی مرزهای استان و اعتصاب مغازه داران شهرستان بانه، اظهار کرد: با توجه به اهمیت مرزها بر اقتصاد استان کردستان، تصمیم مدیریت استان بر این است که معابر کولبری و مرزهای کردستان ساماندهی و بازگشایی شود. 

وی با بیان اینکه همواره پیگیر این مهم بوده‌ایم، افزود: طی شش ماه گذشته طرح‌ها و پیشنهادات مختلفی برای بازگشایی مرزها ارائه و مورد بررسی قرار گرفته است که امیدواریم در اسرع وقت به نتیجه برسد و معابر و مرزهای استان بازگشایی شوند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان با بیان اینکه معابر کولبری، منبع درآمد بخش زیادی از مردم استان بوده و اقتصاد شهرستان‌های مرزی وابسته به آنهاست، عنوان کرد: بازگشایی مرزها زمینه را برای ایجاد مناطق آزاد و رشد صنعت استان فراهم می‌کند که در همین راستا ساماندهی معابر مرزی و کولبری استان امری ضروری است.

وی با تاکید بر ضرورت تقویت اقتصاد منطقه از طریق مرزهای استان، تصریح کرد: با فعالیت مداوم پیگیر ساماندهی و بازگشایی سه بازارچه مرزی استان کردستان که شامل مرز سیرانبند، بازارچه سیف و مرز باشماق می‌باشد، هستیم تا منافع و مزایای آن شامل مردم استان کردستان شود.

آشناگر با اشاره به اینکه برنامه‌های مختلفی برای تقویت اقتصاد مرزهای استان داریم، اعلام کرد: بازگشایی مرزهای استان فرآیند طولانی اداری دارد و یک کار بین بخشی است که باید با سایر دستگاه‌های استان هماهنگی‌های لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به اعتصاب مغازه داران شهرستان بانه و تعطیلی پاساژ‌ها در این شهرستان، خاطرنشان کرد: با جدیت پیگیر ساماندهی و بازگشایی مرزها به منظور تامین معیشت مرزنشینان و عدم مواجه آنها با مشکل از این طریق هستیم اما با توجه به طولانی بودن این فرآیند، نمی‌توانیم زمان مشخصی را برای بازگشایی آنها تعیین کنیم.

لازم به ذکر است؛ از روز گذشته تمامی مغازه داران شهرستان بانه در پی اعتراض نسبت به بسته شدن مرزها، اعتصاب کرده و مغازه‌های خود را بسته‌اند.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید