مایکروسافت از کاخ سفید شکایت کرد! | اتاق خبر
کد خبر: 334273
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1395 - 05:29
شرکت مایکروسافت بخاطر درخواست بی شرمانه واشنگتن از دولت آمریکا شکایت کرد.

به گزارش اتاق خبر، پس از این که واشنگتن از مایکروسافت خواست تا اطلاعات آنلاین کاربران، اعم از ایمیل، عکس  و اطلاعات خصوصی را در اختیار آن ها قرار دهد، مایکروسافت از دولت آمریکا شکایت کرد. هدف از این شکایت آگاه کردن هزاران کاربر از در خواست بی شرمانه دولت آمریکا بود .

بر این اساس، مایکروسافت در ایالت سیاتل شکایتی مبنی بر نقض و تخطی قوانین حریم خصوصی کاربران توسط دولت آمریکا تنظیم کرد. در این شکایت نامه که روز پنج شنبه به دادگاه فدرال  ارائه شد، واشنگتن از مایکروسافت خواسته است که این شرکت اطلاعات هزاران کاربر را در اختیار دولت آمریکا قرار دهد.
یکی از شکایت های مایکروسافت علیه دولت آمریکا نقض متمم چهارم قانون اساسی این کشور است که بر اساس آن "حق امنیت جان، مسکن، اوراق و اسناد و مصونیت دارایی‌های مردم در برابر تفتیش و توقیف غیر موجه تضمین می‌شود و هیچ گونه حکم بازداشت اشخاص یا توقیف اموال صادر نمی‌شود، مگر برپایه یک دلیل محتمل با سوگند یا اعلام رسمی و محل مورد تفتیش واشخاص یا اموالی که باید توقیف شود دقیقاً باید مشخص شود."
 
مایکروسافت ادعا می کند که مردم باید بدانند اطلاعاتشان حتی در دنیای مجازی هم تفتیش می شود و تجارت اینترنتی هم جز اموال مردم است. 
 
اطلاعات خواسته شده محدود به اطلاعات کامپیوتر کاربران بومی نمی شود بلکه مربوط به انبوه داده هایی است که در سرورهای اصلی وجود دارند. مایکروسافت می گوید: " وقتی مردم اطلاعات خود را از دنیای فیزیکی وارد ابرهای مجازی می کنند، حقوق حریم خصوصی خود را رها نمی کنند. "
 
باشگاه خبرنگاران جوان
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید