«فصل فراموشی فریبا» جایزه جشنواره آتلانتیک سیتی را ربود | اتاق خبر
کد خبر: 334281
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1395 - 06:01
درپنجاهمین حضور بین المللی فیلم «فصل فراموشی فریبا»، عباس رافعی جایزه بهترین فیلم بلند سینمایی را از چهاردهمین دوره جشنواره آتلانتیک سیتی آمریکا دریافت کرد.

به گزارش اتاق خبر، هر ساله در روزهای سی ویکم مارس تا سوم آوریل جشنواره بین المللی فیلمهای مستقل جهان در شهر آتلانتیک امریکا برگزار می‌شود. برگزارکنندگان جشنواره برای ادای احترام به میراث نیوجرسی به عنوان زادگاه صنعت فیلمسازی در امریکا در پارک بزرگ شهر همانجایی که ادیسون اولین دوربین و پروژکتور سینمایی را اختراع کرده جشنواره ای با نام گاردن استیت که اشاره ای به همان مکان تولد سینما است، برگزار می‌کنند که در اختتامیه جشنواره صاحبنظران و پیشکسوتان سینما در آن مکان که اکنون استودیو های بزرگ سینمای امریکا در آن قرار دارد در زادگاه سینما حضور می‌یابند.

در جشنواره امسال در بخش مسابقه فیلمهای بلند سینمایی فصل فراموشی فریبا به کارگردانی و تهیه کنندگی عباس رافعی از جمهوری اسلامی ایران با فیلمهایی از امریکا روسیه آلمان آرژانتین فرانسه رقابت می‌کرد که فیلم فصل فراموشی فریبا جایزه بهترین فیلم سینمایی سال ۲۰۱۶ را برای سینمای ایران به ارمغان آورد . این فیلم فروردین امسال دو جایزه معتبر بهترین فیلم و بهترین بازیگر زن را از جشنواره کویینز نیویورک و جایزه بهترین فیلم سینمایی را از جشنواره فیلمهای مستقل(ARFF )برلین آلمان دریافت کرد و هم اکنون در جشنواره بین المللی تیبرون امریکا در بخش مسابقه حضور دارد.
فصل فراموشی فریبا تاکنون جوایز بیشماری از جشنواره های معتبری همچون نیوجرسی, نیویورک , یونیورسال , رومانی , ملبورن ,کرالا , جیپور , ایتالیا , آسیاتیکا , بوفالو امریکا , هارتلند امریکا , ارواین کالیفرنیا , فیلمهای مستقل برلین ,هرات و کویینز امریکا …..برای سینمای ایران به ارمغان آورده است و در جشنواره های بین المللی مونترال, برانشوایک , کلمبیا جورجیا , فول بلوم , هاوایی , کالیفرنیا ,هدیسون والری , فیلمهای آسیایی شیکاگو , فیلمهایی آسیای بزرگ لس آنجلس و نیوهیون امریکا ….و فیلم های ایرانی تورنتو حضور داشته و در صفحه رسمی جشنواره هالیوود به عنوان پنج فیلم برگزیده هالیوود در سال ۲۰۱۵ معرفی شده است.
پخش بین المللی فیلم در موسسه فیلمنگاران انجام می‌پذیرد.

منبع:باني فيلم

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید