جزییات فصل جدید «سینمای ایران»/ رقابت با «هفت» معنا ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 334300
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1395 - 07:11
رضا حامدی خواه تهیه کننده سری جدید برنامه «سینمای ایران» بیان کرد که این برنامه با توجه به رویکردهای شبکه چهار تولید می شود بنابراین رقیب «هفت» نیست.

به گزارش اتاق خبر، رضا حامدی خواه  با اشاره به تهیه کنندگی فصل جدید برنامه «سینمای ایران» در شبکه چهار و تغییر تیم این برنامه عنوان کرد: قرارداد آقای علی سلیمانی تهیه کننده سابق این برنامه شش ماهه بود و سال گذشته به پایان رسید و باعث شد که تیم برنامه تغییر پیدا کند.

وی ادامه داد: از طرفی متاسفانه برخی رسانه ها تلاش می کردند تا این برنامه را رقیب «هفت» که از شبکه سه پخش می شوند، نشان دهند درحالیکه هر شبکه ای رویکرد خود را دارد و این سخنان از روی ناآشنایی با ساختار شبکه ها بیان می شد.

تهیه کننده «سینمای ایران» با اشاره به رویکردهای این برنامه عنوان کرد: این برنامه با توجه به شبکه ای که در آن است به دنبال سرگرمی و حاشیه نیست. «سینمای ایران» به نقد می پردازد و این نقد شامل سینمای ایران، مدیریت سینمایی، فیلم های روی پرده و بخش های تخصصی این حوزه می شود. در گذشته کمتر به همه این مسایل پرداخته شده بود و ساختار برنامه به گونه ای بود که پلی بک و بخش های تولیدی نیز کمتر بود و حالا قرار است این بخش ها بیشتر شود.

جزییات اولین برنامه «سینمای ایران»

وی با اشاره به بخش های اولین برنامه «سینمای ایران» یادآور شد: برنامه اول به نقد سینمای ایران در سال ۹۴، اکران های نوروزی و جشنواره جهانی فیلم فجر می پردازد و بعد از آن تا پایان جشنواره جهانی فیلم فجر تمام برنامه ها با موضوع جشنواره تولید خواهد شد. تلاش ما بر این بود که ویژه برنامه های خود را از محل کاخ جشنواره پخش کنیم و ممکن است در این ایام، برنامه را به صورت هر شبی روی آنتن ببریم.

حامدی خواه با اشاره به بعضی از مهمانان این برنامه که در سری قبل حضورشان به نتیجه نمی رسید و اینکه این حاشیه ها چه تاثیری در تغییر تیم برنامه داشت، توضیح داد: هیچ تاثیری نداشت چراکه گاهی سازمان مهمانانی را به برنامه ها دعوت می کند و خود مهمانان خلف وعده می کنند و اتفاقا قرار است ما در فصل جدید بعضی از این موارد را به صورت شفاف اعلام کنیم.

وی با اشاره به علاقه خود در تولید این برنامه در مکان های سینمایی اظهار کرد: من دوست دارم این برنامه را در سایر مکان های سینمایی تولید کنم اما این کار مشکلات اجرایی فراوانی دارد. به طور مثال ما در برج میلاد امکاناتی داریم که پخش زنده را راحت می کند ولی همه جا به این صورت نیست. امیدوارم همه پردیس های سینمایی به استودیوهایی که بتوان از طریق ماهواره و فیبر نوری برنامه را پخش کرد، مجهز باشند در غیر این صورت باید از واحد سیار استفاده کنیم.

بخش محتوایی برنامه تغییری ندارد

این تهیه کننده با اشاره به قرارداد خود که آن هم به صورت 6 ماه بسته شده است درباره تغییرات «سینمای ایران» عنوان کرد: بخش محتوایی این برنامه هیچ تغییری نمی کند و با توافق تیم محتوایی برنامه شامل آقای شجاع نوری، کارشناسان برنامه و مسئولان شبکه است. با این حال ما در این سری گزارش هایی از شهرستان ها هم خواهیم داشت زیرا همواره یکی از مسایل ما این است که فقط تهران را می بینیم. در این حوزه به بهترین گزارش ها در حوزه نقد جوایزی هم اهدا خواهد شد و برای این منظور ما از قبل در هر قسمت موضوعات برنامه در قسمت های بعدی را اعلام می کنیم تا مخاطبان بتوانند گزارش های خود را تهیه کنند.

وی با اشاره به اینکه قرار نیست «سینمای ایران» رقیب «هفت» باشد، بیان کرد: از آنجایی که رویکرد شبکه های چهار و سه متفاوت است پس نمی تواند شباهتی بین این برنامه ها وجود داشته باشد. شبکه سه الزامی در حوزه نقد ندارد ولی این برای برنامه ما یک الزام است و از طرفی برنامه ما باید از یک پشتوانه علمی و دانشگاهی برخوردار باشد. ما برخلاف دیگر شبکه ها وظیفه داریم که مخاطب خود را ارتقا دهیم. ممکن است شبکه سه حتی بخواهد یک کشاورز را هم مخاطب برنامه خود کند چراکه در وظایف این شبکه است که همه مردم ایران آن را ببینند اما برنامه ما طیف خاصی دارد و وظیفه دارد همان طیف را ارتقا دهد.

حامدی خواه در پایان خطاب به رسانه هایی که خبرهای نادرستی در این چند روز از این برنامه منتشر کردند، گفت: فکر می کنم برای اهل رسانه زیبنده نیست که از تعطیلی یک برنامه سینمایی خوشحال باشد. اتفاقا آرزوی ما باید این باشد که در هر شبکه یک برنامه سینمایی با توجه به رویکردهای همان شبکه داشته باشیم.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید