آمریکا برای اجرای درست برجام تحریم داماتو را لغو کند | اتاق خبر
کد خبر: 334308
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 19:37
جوکار:
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:‌ اگر آمریکا به دنبال اجرای درست برجام و تغییر رفتار در برابر ایران است باید تحریم‌های دیگر همچون تحریم داماتو را به صورت کامل لغو کند.

09-120.jpg

اتاق خبر - محمد صالح جوکار در واکنش به اظهارات اخیر یکی از اعضای مجلس سنای آمریکا مبنی بر تلاش برای متقاعد کردن کنگره جهت تمدید دوباره قانون تحریم ایران و لیبی معروف به داماتو گفت:‌ آمریکایی‌ها بعد از برجام همچنان سیاست‌شان برای اعمال تحریم علیه ایران را ادامه می‌دهند، به طوری که اخیرا سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد فشارها بر ایران را افزایش می‌دهد؛ این نشان می‌دهد که آن‌ها موضع و سیاست گذشته‌شان را حفظ خواهند کرد و تغییری در آن نخواهند داشت.

وی ادامه داد: علیرغم به سرانجام رسیدن برجام آمریکا نمی‌خواهد قدرت ایران را باور کند به همین دلیل به دنبال افزایش تحریم‌ها و نه برداشتن آن هستند از این رو این تصور که آمریکایی‌ها دست از تحریم‌های ضدایرانی بر می‌دارند، درست نیست. البته اگر آن‌ها به دنبال تغییر رفتار در برابر ایران هستند باید تمامی تحریم‌ها از جمله داماتو را لغو کنند.

جوکار با بیان اینکه تمدید تحریم داماتو در ادامه سیاست آمریکا در انجام اقدامات ضد ایرانی است گفت که آمریکا با این اقدام نشان می‌دهد که نمی‌خواهد دست از دشمنی با انقلاب اسلامی بردارد و روش‌های خصمانه‌اش را همچون گذشته ادامه می‌دهد.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید