شناخت ظرفیت‌های محلی؛ گام اول در تحقق اقتصاد مقاومتی | اتاق خبر
کد خبر: 334312
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 19:50
نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام بر شناخت ظرفیت‌های استان در راستای تحقق شعار سال تاکید کرد.

1459768714080_photo_2016-04-04_10-40-20.jpg

اتاق خبر -حجت‌الاسلام‌والمسلمین«محمدنقی لطفی» در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اظهار کرد: شناخت ظرفیت‌های موجود استان اصلی مهم در اقتصاد مقاومتی است که باید به بهترین وجه مورد بررسی قرار گیرد.

وی مشکل استان را تعطیلی صنایع کوچک دانست و تاکید کرد: گام اول این است که تمام تلاش خود را برای خارج کردن جامعه از رکود به کار گیریم و تولیدات را رونق بخشیم و این کار از مسیر اولویت‌بندی‌ها می‌گذرد که امیدواریم در استان انجام گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان تاکید کرد: باید طوری برنامه‌ریزی کرد تا شعار سال زمین نماند و حتما با درایت مدیران و تصمیماتی که دولت گرفته این امر محقق خواهد شد.

«محمدرضا مروارید» - استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: لازمه‌ی تحقق اقتصاد مقاومتی فرهنگ کار و کارآفرینی است و باید به مردم کمک کرد تا از کار برای خود ، استان و کشور احساس خستگی نکنند.

وی با بیان اینکه در کشورهایی مانند ژاپن مردم یاد گرفته‌اند باید کار کنند، ابراز امیدواری کرد تلاش‌های همه‌ی عزیزان هماهنگ شود تا شعار سال به خوبی محقق شود.

«اسکندر صیدایی» - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز با تاکید بر بازخوانی شعار امسال و سخنرانی‌ معظم‌له در مشهد اظهار کرد: ایلام پتانسیل‌های زیادی در زمینه‌ی کشاورزی و صنعت دارد که امیدواریم بالفعل کردن این ظرفیت‌ها مشکلات اقتصادی استان را حل کند.

وی از سفر مسئول مطالعات پسته به ایلام در روزهای گذشته خبر داد و گفت: 12 هزار هکتار از اراضی ایلام استعداد کاشت پسته را دارند که در کنار نیروی انسانی دانش‌آموخته می‌توانند کشاورزی استان را رونق بدهند.

وی پرورش ماهی در قفس، طرح‌های گلخانه‌ای را از جمله طرح‌های اقتصاد مقاومتی دانست و ابراز امیدواری کرد این پتانسیل‌ها توسعه استان را سرعت بیشتری بخشد.

سرهنگ «جمال شاکرمی»- معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام نیز در این جلسه از تشکیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی در هفته‌ی آینده خبر خبر داد و گفت: پرورش مرغ بومی، زنبورعسل و گیاهان دارویی را از جمله طرح‌های مورد حمایت در راستای تحقق شعار سال عنوان کرد.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید