جیمز کامرون خبر داد: سه «آواتار» دیگر در راه است! | اتاق خبر
کد خبر: 334684
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 05:14
سینماپرس: جیمز کامرون در جشنواره سینماکان خطاب به حضار اعلام کرد که یک فیلم دیگر به برنامه ساخت سه‌گانه «آواتار» افزوده شده است.

به گزارش اتاق خبر، سال ۲۰۰۹ جیمز کامرون «آواتار» فیلمی سه بعدی درباره سربازی معلول و رابطه‌اش با بیگانگانی با پوست‌هایی آبی به سینمای جهان عرضه کرد. این فیلم با فروشی برابر با ۲.۸ میلیارد دلار پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان شد.

پس از موفقیت بی‌نظیر فیلم خیلی زود برنامۀ ساخت دو فیلم دیگر در دنباله آن اعلام شد، ولی تا این لحظه خبری از قسمت‌های جدید این فیلم نشده است.

اما جیمز کامرون پنجشنبه در جشنواره سینماکان در سن‌دیگو اعلام کرد که قسمت دوم «آواتار» تا انتهای سال ۲۰۱۸ به سینما عرضه خواهد شد. این کارگردان صاحب نام عالم سینما در ادامه گفت که پس از اکران قسمت دوم تا سال ۲۰۲۲ دو فیلم دیگر از این مجموعه نیز منتشر خواهد شد. به این ترتیب تا سال ۲۰۲۲ شاهد سه قسمت دیگر از پرفروش‌ترین فیلم‌ تاریخ سینما هستیم.

کامرون با اشاره به اینکه تمامی این فیلم‌ها بخشی از داستانی بزرگتر و در عین‌حال داستانی مستقل دارند، گفت : «ما تصمیم گرفتیم فرایند سینمایی عظیمی را آغاز کنیم. من چند سال گذشته را با تیمی برجسته از فیلمنامه‌نویسان مشغول کار بودم، تا دنیای آواتار، محیط، مخلوقات، شخصیت‌ها و فرهنگ‌های تازه را طراحی کنم.»

کارگردان «تایتانیک» در ادامه افزود : «تا اینجای کار، چیزی فراتر از فیلم نخست را تصور می‌کنم. فیلم بعدی حقیقتا داستانی حماسی خواهد شد.»

منبع: سینما پرس

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید