اگر باران خوزستان در شیراز بیاید فاجعه می شود | اتاق خبر
کد خبر: 334754
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1395 - 21:50
عضو شورای شهر شیراز گفت: سیل چندین سال پیش شیراز با بارش ۱۰۰ میلی متر روی داد و حال اگر باران خوزستان در شیراز بیاید فاجعه می شود.

اتاق خبر:محسن معین بعد از ظهر دوشنبه در صحن علنی شورای شهر شیراز، گفت: طی بارش های اخیر ۲۴۰ میلی متر بارندگی در خوزستان داشتیم که اگر سدهای احداث شده بعد از انقلاب نبود خوزستان نابود بود.

وی ادامه داد: مقدار حجم بارندگی ها ۴۰ برابر حجم رودخانه خشک شیراز است که سد دز با مدیریتی که اعمال شد حجم ورودی را به طور پلکانی کاهش داد و از بروز حادثه جلوگیری کرد.

عضو شورای شهر شیراز یادآور شد: سیل چندین سال پیش شیراز با بارش ۱۰۰ میلی متر روی داد و حال اگر باران خوزستان در شیراز بیاید فاجعه می شود.

معین تاکید کرد: تامین دلیل می کنم علیه محیط زیست زیرا سد تنگ سرخ تنها راه نجات شیراز است و با پول مردم این شهر بخشی از کار عمرانی انجام شده است.

وی تصریح کرد: اگر تصمیم آنها درست بوده من دست بوس هستم اما اگر سخنان و دلایل آنها در مقابله با ساخت این سد درست نباشد باید ضامن جان مردم شیراز باشند.

عضو شورای شهر شیراز یادآور شد: اگر سد ساخته شود با آبی که رودخانه خشک در بر می گیرد ۲۴۰ هکتار فضا به بخش گردشگری شیراز اضافه می شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید