سنگ فرش های میدان تاریخی حسن آباد بازسازی می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 334761
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1395 - 22:24
سنگ فرش های میدان تاریخی حسن آباد با هدف حفظ چهره طهران قدیم از سوی معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۱ در ۶ مرحله بازسازی می شوند.

اتاق خبر: وحید محمدی قائم مقام شهرداری منطقه ۱۱ ضمن اعلام خبر بازسازی  سنگفرش میدان حسن آباد که از آثار برجای مانده از طهران قدیم است و بیش از ۸۵ سال از عمر آن می گذرد؛ گفت: بیش از ۸۰۰ متر مربع سنگفرش هسته مرکزی ضلع شرق و غرب میدان به دلیل نشست و باز شدن سنگ ها نیاز به بازسازی داشت که از سوی معاونت فنی و عمرانی این منطقه طی ۶ مرحله عملیات تحکیم بستر به صورت بتون مسلح و نصب مجدد سنگ ها به همان شکل قدیمی انجام خواهد شد.

محمدی خاطر نشان کرد که این عملیات از هفته آینده آغاز و تا ۳ ماه آینده به پایان خواهد رسید.

میدان حسن آباد که از میدان های تاریخی شهر تهران و جزء بافت سنتی تهران قاجاری است از ابنیه دوره پهلوی اول است که پیش از آن یکی از بزرگترین باغ های شهر به شمار می آمد.

سبك معماري اين ميدان به شکل ساختمان هاي گنبدي را می توان در ساختمان بزرگ تخريب شده تلگراف خانه در ميدان توپخانه، ميدان مخبرالدوله، بانك تجارت( بازرگاني سابق) اصفهان و چند بناي ديگر نیز دید.

ميدان حسن آباد که به سال ۱۳۰۹ در چهارراه حسن آباد به بهره برداري رسيد؛ميداني است دايره شكل به شعاع ۴۵ متر و مساحت حدود ۶۳۵۸ متر که اینک در مرکز شهر تهران قرار گرفته است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید