مسائل محیط زیست در پروژه گازرسانی به لاریجان مدنظر قرار دارد | اتاق خبر
کد خبر: 334762
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1395 - 22:29
رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: مسائل محیط زیست در پروژه گازرسانی به لاریجان مدنظر قرار دارد.

اتاق خبر:معصومه ابتکار عصر دوشنبه در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان دماوند در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت پروژه گازرسانی به لاریجان اظهار داشت: پروژه گازرسانی به لاریجان متوقف شده است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور افزود: قطعا در این موضوع مسائل زیست محیطی مورد توجه قرار دارد و باید ابعاد مختلف آن مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.

معاون رییس جمهور ادامه داد: تمام تلاش ما آن است که پروژه ها و فعالیت های عمرانی با کم ترین آسیب اجرایی شود.

ابتکار یادآور شد: پروزه گازرسانی به لاریجان، مراحل مطالعات و بررسی زیست محیطی خود را در تهران سپری کرد و اشکالاتی به طرح وارد و بازنگری هایی صورت پذیرفت.

وی اضافه کرد: با توجه به دریافت گزارش ها و بازرسی هایی که از منظقه انجام شده، با بازنگری در پروژه لاریجان مشکلی نخواهیم داشت.

گفتنی است عملیات انتقال لوله گاز در منطقه لاریجان از سال گذشته آغاز شد که این موضوع جنجال های خاصی را به همراه داشت، چرا که عده ای از مردم و دوستداران محیط زیست اعتقاد داشتند که با اجرای این پروژه، منابع طبیعی و محیط زیست منطقه به خطر خواهد افتاد.

پس از اعتراضات و پیگیری های متعدد، شورای تأمین شهرستان در این زمینه تشکیل جلسه داد و به دلیل عدم وجود مستندات کافی توسط پیمانکار پروژه برای حراست از منابع طبیعی، عملیات اجرایی این پروژه متوقف شد.

صدور مجوز ارزیابی محیط زیست برای اجرای پروژه انتقال لوله گاز در لاریجان بار دیگر مورد اعتراض فعالان محیط زیست و جمعی از مردم قرار گرفت و رییس سازمان محیط زیست با حضور در شهرستان دماوند، از نزدیک موضوع را مورد بررسی قرار داد.

منبع:مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید