روسیه هرگونه مذاكره پنهانی در باره بركناری بشار اسد را تكذیب كرد | اتاق خبر
کد خبر: 334836
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 07:52
سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه اعلام كرد كه مسكو هیچ گونه مذاكره محرمانه ای را در باره وضعیت سوریه و آینده بشار اسد رییس جمهوری این كشور انجام نداده است و نخواهد داد.

اتاق خبر - لاوروف امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران در مسكو گفت: تلاش هایی انجام می گیرد تا تصمیم های شورای امنیت سازمان ملل درباره سوریه تخریب و نتایج مذاكرات صلح این كشور از پیش دیكته شود.

به گزارش خبرگزاری روسیا سگودنیا، وی ادامه داد: از جمله تلاش ها برای تاثیرگذاری بر روند مذاكرات سوری سوری، طرح پیش شرط و التیماتوم كناره گیری بشار اسد از ریاست جمهوری روسیه است كه غیرقابل قبول می باشد و با این رویكرد می خواهند روند حل و فصل مسائل این كشور را مختل و شورای امنیت سازمان ملل را بی اعتبار كنند.
لاوروف اظهار كرد: طرح این شایعه ها كه در جریان مذاكره پنهانی برای این موضوع (بركناری بشار اسد) پاسخ مثبت داده ایم نیز تلاشی برای بی اعتبار كردن مسكو به شمار می رود و همچنین در صددند مسئولیت شكست مذاكرات را متوجه روسیه كنند.
وزیر خارجه روسیه تاكید كرد: طراحان این سناریو امیدوارند مذاكرات به شكست بیانجامد تا همان گونه كه مقام های آمریكای گفته اند، تسلیحات جدید به گروه های ضد سوری بدهند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید