دوربین لومیا 950 از وبسایت DPReview امتیاز 7.9 را کسب کرد | اتاق خبر
کد خبر: 334842
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 08:38
DPReview یکی از شناخته شده‌ترین وبسایت‌ها در زمینه‌ی بررسی دوربین‌های عکاسی است. حالا لومیا 950 مایکروسافت توسط این وبسایت بررسی شده و نقاط ضعف و قوت آن از دید کارشناسان عکاسی مورد نقد قرار گرفته است.

اتاق خبر - وبسایت DPReview به بررسی دوربین لومیا ۹۵۰ ساخت مایکروسافت پرداخته است. لومیاها به خصوص در زمان نوکیا به داشتن دوربین‌های قدرتمند شهره بوده‌اند؛ آیا حالا که تحت برند مایکروسافت وارد بازار می‌شوند، باز هم خواهند توانست انتظارات بالا را پاسخگو باشند؟

دوربین لومیا 950 از وبسایت DPReview امتیاز 7.9 را کسب کرد

وبسایت مذکور که در زمینه‌ی دوربین به صورت تخصصی کار می‌کند، بیان کرده که اصلی‌ترین عیب دوربین، کمبود اپلیکیشن‌های آن است که در زمان لومیاهای نوکیا زبان‌زد خاص و عام بودند. این اپلیکیشن حتی حالت پانوراما نیز نداشته و عکس‌ها اندکی هاله‌ی زرد رنگ دارند.

DPReview در مورد این دوربین می‌نویسد:

باید گفت که لومیا ۹۵۰ برای هر کسی مناسب نیست. ویژگی‌های عکاسی آن در مقایسه با رقبا کمتر بوده و حتی اپلیکیشن‌های دوربین سوم‌شخص در مقایسه با iOS و اندروید نیز بسیار کمتر هستند. در مورد کیفیت عکس‌ها نیز ما از اشباع بودن رنگ‌ها و بالانس رنگ سفید همواره رضایت نداشتیم.

اما از طرفی جزئیات و نویز در اکثر مواقع خوب بوده و برای افرادی که دوربینی برای عکاسی می‌خواهند که ویژگی‌های سنتی مانند امکان عکس‌ گرفتن Raw، بخش تنظیمات دستی کامل و جامع و دکمه‌ی شاتر فیزیکی داشته باشد، مناسب است. با قیمت ۵۰۰ دلار این گوشی ارزان نیست و البته رقبای سرسختی نیز دارد.

این دوربین در وبسایت DPReview امتیاز ۷.۹ را از ۱۰ امتیاز ممکن بدست آورده است. می‌توانید تصاویر نمونه و متن کامل مقاله را در سایت DPReview بخوانید.

زومیت

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید