مطالبات غربی ترین شهرستان استان تهران از نماینده مجلس دهم | اتاق خبر
کد خبر: 334865
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 10:00
بستر سازی برای ایجاد فرصت‌های شغلی،پاسخگویی به مردم،توجه به قشرهای محروم و مقابله با تخلفات اداری از عمده‌ترین مطالبات مردم این شهرستان از نماینده مجلس دهم به شمار می‌رود.

اتاق خبر: ناصر رمضانی:ملارد یکی از غربی‌ترین شهرستان‌های استان تهران به شمار می‌رود که موقعیت منطقه‌ای آن و هم‌جواری با استان البرز، شهرستان فردیس، شهریار و نزدیکی آن به پایتخت، به این خطه اهمیت خاصی بخشیده است.

منطقه ملارد با ۴۵۰ هزار نفر جمعیت از دو بخش مرکزی ملارد و صفادشت تشکیل‌شده است.

  وجود شهرک صنعتی، اراضی کشاورزی متعدد و ۷۰ هزار هکتار عرصه طبیعی موجود در آن، شهرستان ملارد را از دیگر مناطق واقع‌شده در غرب این استان متمایز ساخته است.

انتخابات این حوزه انتخابیه در حالی به دور دوم کشیده شده که ساکنان این شهرستان و واجدین شرایط رأی‌دهی می‌توانند نقش تعیین‌کننده‌ای را در انتخابات دهم اردیبهشت‌ماه ایفا کنند.

فعالیت انتخاباتی و حضور میدانی کاندیدای راه‌یافته به دور دوم در این شهرستان، مؤید نقش تعیین‌کننده منطقه مورداشاره در مناسبات و معادلات انتخابات پیش رو است و می‌توان گفت یکی از مؤلفه‌ها و مسیرهای حائز اهمیت در هموارسازی بستر ورود به مجلس دهم از این منطقه می‌گذرد.

به‌طور یقین شرکت‌کنندگان در انتخابات و رأی‌دهندگان هرکدام مطالبات خاصی را دنبال می‌کنند که به‌زعم آن‌ها تحقق، حصول و تأمین آن در سرنوشت این منطقه و حرکت روبه رشد شهرستان ملارد اثرگذار خواهد بود.

در این گزارش تلاش شده با حضور در نقاط متعدد ملارد  اعم از صفادشت، مارلیک، سرآسیاب، بخش مرکزی و ملارد قدیم، انتظارات مردمی از نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه منعکس شود.

اشتغال‌زایی اصلی‌ترین دغدغه جوانان ملاردی

موسی خیرآبادی یکی از ساکنان صفادشت  با اشاره به لزوم توسعه فرصت‌های شغلی در عرصه‌های متعدد این بخش از شهرستان ملارد اظهار داشت:بخش قابل‌توجهی از جوانان این خطه دغدغه اشتغال دارند و بنده و بسیاری از هم سن و سالان من نیز در این خصوص با نگرانی‌های بسیاری مواجه هستند.

وی افزود:از نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رود نسبت به توسعه فرصت‌های شغلی تلاش مضاعفی را لحاظ کند.

خیرآبادی عنوان کرد:البته این موضوع صرفاً مشکل این شهرستان نیست و به‌نوعی می‌توان گفت به معضلی کشوری تبدیل‌شده که بسیاری از جوانان را درگیر خودساخته است.

این جوان صفادشتی گفت:علیرغم شایع بودن این مساله در تمامی کشور، نباید نسبت به رفع آن بی‌تفاوت بود و به‌طور یقین در صورت عزم جدی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، می‌توان بخشی از مشکلات این حوزه در عرصه اشتغال‌زایی را رفع کرد.

نماینده مردم کمتر سخن گوید و بیشتر عمل کند

رضا پور ضیایی دانشجوی رشته جامعه‌شناسی و ساکن بخش مرکزی ملارد در خصوص مطالبات خود از نماینده مجلس دهم عنوان کرد:متأسفانه درگذشته بعضاً دیده‌شده که برخی نمایندگان بیشتر از آنکه عمل کنند، سخنوری و سخنرانی کرده‌اند و امید است در دوره دهم عرصه عمل بر کلام غلبه پیدا کند.

وی افزود:در شرایطی که مقام معظم رهبری سال جاری را تحت عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری کرده‌اند، می‌طلبد نماینده این شهرستان برای تحقق این امر نهایت تلاش خود را بکار گیرد.

پور ضیایی گفت:بدون شک، تحقق همین شعار و پررنگ شدن آن به‌عنوان دستور کاری جدی از سوی تمامی مسئولان در این شهرستان، رفع کننده بسیاری از مشکلات اعم از اقتصاد، اشتغال و تولید خواهد بود.

وی افزود:یقیناً ثمره تحقق این امر خطیر در ابعاد اجتماعی و فرهنگی نیز مطلوب اثر خواهد بود و در میان‌مدت و بلندمدت می‌تواند روند توسعه ملارد را در حوزه‌های مورداشاره تسریع کند.

از مقابله با تخلفات اداری غفلت نشود

هانیه رحمانی پور یکی از ساکنان منطقه مارلیک این شهرستان نیز با اشاره به‌ضرورت مقابله حداکثری با تخلفات اداری برای کاهش هر چه بیشتر انحرافات احتمالی در تمامی ابعاد اعم از اقتصادی، درون‌سازمانی و لزوم اخلاق محوری در برخورد بدنه ادارات با ارباب‌رجوع عنوان کرد:متأسفانه گاهی مشاهده می‌شود برخی از کارمندان ادارات در این شهرستان، آن‌طور که باید به وظایف خود عمل نمی‌کنند و در برخورد با ارباب‌رجوع، تعامل و رفتار درخور و شایسته‌ای از خود نشان نمی‌دهند.

وی افزود:بدون تردید نقش نماینده در رفع چنین مشکلاتی بی‌تأثیر نخواهد بود و با توجه هر چه بیشتر، نماینده مردم قادر خواهد بود با نقش نظارتی خود از شیوع و بروز چنین مواردی به‌صورت نسبی جلوگیری کند.

رحمانی پور گفت:متأسفانه بعضاً چنین عنوان می‌شود که شأن و جایگاه نماینده کلان است و نباید انرژی وی مصروف چنین مواردی شود، اما به نظر بنده هر مسئولی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی بتواند با تلاش خود نسبت به رفع نواقص گام بردارد و در این حوزه تلاش خود را بکار گیرد، مدیری است که می‌توان از او تحت عنوان مسئولی در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یادکرد.

وی افزود:دغدغه‌های کلان به بهانه و دستاویزی برای فرار مسئولیت عده‌ای معدود تبدیل‌شده و نباید با بی‌تفاوتی نسبت به چنین مواردی منفعلانه عمل کرد.

این ساکن شهرستان ملارد عنوان کرد:از نماینده مجلس دهم انتظار می‌رود با جدیت بیشتری نسبت به رفع مشکلات حوزه انتخابیه خود ورود کند و با شعار دغدغه‌های کلان، مشکلات ریزودرشت را نادیده انگاری نکند.

محرومیت‌زدایی از ملارد فراموش نشود

مصطفی یاراحمدی معلم ۴۲ ساله ساکن منطقه سرآسیاب ملارد  در خصوص اصلی‌ترین مطالبه خود از نماینده حوزه انتخابیه مذکور در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:برخی از مناطق این شهرستان در عرصه سخت‌افزاری و امکانات زیرساختی با ضعف و کاستی‌های جدی مواجه است و متأسفانه این منطقه باوجوداینکه از بخش به شهرستان ارتقا یافته در حوزه زیرساختی از تحول چندانی برخوردار نشده است.

وی افزود:از نماینده مردم ملارد در مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رود پیگیری‌ها و تلاش خود را در مجلس برای تقویت امکانات شهرستانی بیش‌ازپیش بکار گیرد که این امر با عنایت به ارتباطات فرا شهرستانی و فرا استانی نماینده به نحو مطلوب‌تری محقق خواهد شد.

یاراحمدی گفت:صرفاً با سخنرانی، وضعیت شهرستان بهبود پیدا نمی‌کند و علیرغم تلاش‌هایی که درگذشته عملیاتی شده اما همچنان منطقه ملارد در حوزه‌های گوناگون اعم از ورزشی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی، تفریحی و رفاهی با کمبودهای جدی مواجه است.

این فرهنگی ساکن منطقه سرآسیاب عنوان کرد:یقیناً تقویت زیرساخت‌ها متکی به فرد نخواهد بود و عزم و هم‌افزایی همه‌جانبه تمامی ادارات را می‌طلبد اما نمی‌توان از نقش سازنده و نافذ نماینده نیز غافل شد که می‌تواند تأثیر بسزایی در حصول و تأمین الزامات سخت‌افزاری ایفا کند.

وی افزود:محرومیت‌زدایی از اقشار آسیب‌پذیر از موضوعات حائز اهمیت دیگری است که می‌توان در مسیر تقنینی قوه مقننه و با پیگیری مصوبات حمایتی با سهولت هرچه بیشتری محقق شود.

گفتنی است محمد محمودی شاه‌نشین و حسین گروسی دو کاندیدای راه‌یافته به دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه ملارد محسوب می‌شوند که باهدف کسب حداکثر آرای مردمی برای ورود به مجلس در روزهای آتی به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید