بستر حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در اجرای اقتصاد مقاومتی باید فراهم شود | اتاق خبر
کد خبر: 335040
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 19:51
فرماندار بوئین زهرا گفت: در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی بسترهای لازم برای حضور و فعالیت سرمایه گذاران بخش خصوصی در این شهرستان باید فراهم شود.

اتاق خبر - به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، ارسلان قاسمی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی بوئین زهرا با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان 'اقتصاد مقامتی، اقدام و عمل' افزود: براساس سیاست های دولت یازدهم، همه مدیران در سطوح مختلف موظفند تا برنامه ها و طرح های خود جهت تحقق واقعی اقتصاد مقاومتی را ارائه دهند.
فرماندار بوئین زهرا با بیان اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید دارای برنامه و رویکردی مشخص بود، با ارایه پنج راهکار جهت تحقق برنامه های اقتصادی، خاطرنشان کرد: در این راستا عدالت اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد زیرا اگر تولید ثروت بدون عدالت باشد، شاهد افزایش فاصله طبقاتی در جامعه خواهیم بود.
وی، مردمی بودن را از رویکردهای اصلی دیگر در اجرای اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: تجربه نشان داده حضور مردم در تمامی عرصه ها، به ویژه در حوزه اقتصاد مقاومتی می تواند راهگشا باشد و برای همین منظور مدیران باید بسترهای لازم را جهت حضور مردم در این عرصه هموار نمایند.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در بوئین زهرا با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید در راستای استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بیان باشد، اضافه کرد: درون زا بودن و تکیه بر داشته های درونی نیز یکی دیگر از مولفه های مهم در اقتصاد مقاومتی است.
به گفته این مقام مسوول، باید در اجرای اقتصاد مقاومتی بسترهای لازم برای حضور و فعالیت سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز فراهم شود.
قاسمی، داشتن شناخت جامع از ظرفیت های منطقه ای را یکی دیگر از ابزارهای اجرای اقتصاد مقاومتی اعلام و خاطرنشان کرد: مجموعه مدیران ما باید برنامه های خود در زمینه اقتصاد مقاومتی را در راستای استفاده بهینه از ظرفیت های منطقه، به ویژه در حوزه کشاورزی، صنعت، معدن و گردشگری تهیه و تدوین نمایند.
فرماندر شهرستان بوئین زهرا با اشاره به اینکه اجرای درست اقتصاد مقامتی نیازمند داشتن روحیه جهادی و بسیجی است، یادآور شد: اجرای این مهم تنها برعهده دولت نمی تواند باشد و همه قوای لازم در هر سطح و جایگاهی باید در تحقق فرمایش مقام معظم رهبری گام بردارند .
در ادامه این جلسه هر یک از مدیران دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه به ارائه طرح ها و برنامه های خود در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی پرداختند.
شهرستان بوئین زهرا در فاصله 55 کیلومتری جنوب استان قزوین واقع شده است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید