رقابت دانش‌آموزان انگلیسی در مسابقه خودروهای موشکی | اتاق خبر
کد خبر: 335060
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 21:28
طی یک مسابقه جدید که با تلفیق دو پروژه در سراسر انگلستان انجام خواهد شد، قدرت تخیل و خلاقیت دانش آموزان سراسر این کشور به معرض نمایش گذاشته می‌شود.

اتاق خبر - در این مسابقه، دانش آموزان مدارس مختلف در انگلستان به توسعه خودروهای مسابقه‌ای موشکی خواهند پرداخت.

1461056837485_bloodhound-race-for-the-line-bbc-micro-bit-model-rocket-car-competition-1.jpg

تمام مدارس انگلستان برای شرکت در "مسابقه برای خط" دعوت شدند. هدف از برگزاری این مسابقه تلاش برای رسیدن به سرعت 1000 مایل در ساعت (1,609 کیلومتر بر ساعت) است که رکورد سرعت زمینی جهان محسوب می‌شود. این مسابقه با همکاری شرکت مایکروسافت، ارتش بریتانیا و کاخ باکینگهام انجام خواهد شد.

هدف از این مسابقه که بین دانش آموزان 11 تا 16 ساله برگزار خواهد شد، ساخت خودروهایی از فوم بوده که توسط موتورهای موشکی کوچک با سوخت جامد حرکت می‌کنند. با استفاده از یک رایانه میکروبیتی، اطلاعات از جمله سرعت خودرو در زمان واقعی ضبط شده و به دانش آموزان اجازه تغییر طرح‌هایشان را می‌دهد.

این تیم‌ها مدلهای خود را بین تاریخ 19 آوریل تا 30 ژوئن در مدارس خود خواهند ساخت و آنها را قبل از به نمایش گذاشتن در برابر یکدیگر آزمایش خواهند کرد. سریع‌ترین خودرو از هر مدرسه در یک رقابت ملی در 30 ژوئن، در اسکاتلند شرکت خواهد کرد.

به مدارسی که سه برنده اول این مسابقه هستند جوایز نقدی اعطا خواهد شد و برنده اصلی به یک کارگاه راه اندازی موشک واقعی دعوت خواهد شد.

این مسابقه که "Race for the Line" نام دارد، امروز برگزار می‌شود.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید