سوسیالیست‌های مولداوی به دنبال رای عدم اعتماد به دولت | اتاق خبر
کد خبر: 335068
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 21:50
رهبر حزب سوسیالیست مولداوی گفت: این حزب به دنبال مطرح کردن رای عدم اعتماد به دولت در پایان مه در پارلمان است که انتخابات زودهنگام پارلمانی به طور همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود.

 

اتاق خبر - به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پارلمان مولداوی اوایل ماه آوریل اعلام کرد که انتخابات مستقیم ریاست جمهوری در کشور 30 اکتبر برگزار می‌شود که این تصمیم با رای اکثریت در پارلمان به تصویب رسید.

ایگور دادان، رهبر حزب سوسیالیست مولداوی گفت: در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری انتخابات زودهنگام پارلمانی برگزار می‌شود. این اقدام بر حل مسائل موجود در بدنه قانونگذاری کشور لازم است.

وی ادامه داد: این انتخابات نباید دیرتر از 30 اوت برگزار شود سریعترین راه ممکن برای حل اختلافات موجود در پارلمان، استعفای دولت است. در همین راستا، حزب سوسیالیست که در حال حاضر 101 کرسی در پارلمان را در دست دارد، در پایان ماه مه طرح رای عدم ‌اعتماد به دولت را در مجلس برای کناره گیری کابینه پاول فیلیپ مطرح خواهد کرد.

از سپتامبر سال گذشته میلادی اعتراضات ضددولتی گسترده‌ای در پایتخت مولداوی در گرفته است، این اعتراضات در پی انتخاب فیلیپ پاول از حزب دموکرات به عنوان نخست وزیر از سوی رییس جمهوری این کشور تشدید شد.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید