ایران وارد بزرگترین بازار پتروشیمی اروپا شد | اتاق خبر
کد خبر: 335079
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 22:37
یک مقام مسئول با اشاره به صادرات پنج محموله محصولات پلیمری به آلمان از ابتدای سال ۲۰۱۶، گفت: با لغو تحریم‌ها، صادرات پتروشیمی ایران به آلمان به‌عنوان بزرگترین بازار اروپا آغاز شده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، دیاکو عباسی درباره آخرین وضعیت صادرات محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های پلیمری ایران به کشورهای اروپایی در دوران پساتحریم، گفت: از ابتدای سال ۲۰۱۶ میلادی تاکنون پنح محموله محصولات پلیمری ایران به کشورهای اروپایی صادر شده است.

این مقام مسئول با اعلام اینکه آلمان بزرگترین بازار پلیمر و پتروشیمی در بین کل کشورهای اروپایی به شمار می رود، تصریح کرد: بر این اساس از ابتدای سال جاری تاکنون پنج محموله شامل انواع پلی اتیلن‌ها به کشورهای آلمان، ایتالیا و بلژیک صادر شده است.

رئیس بازرگانی پتروشیمی امیرکبیر با تاکید بر اینکه به عبارت دیگر با لغو تحریم‌ها، صادرات محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران به آلمان به‌عنوان بزرگترین بازار اروپا آغاز شده است، اظهار داشت: تمامی محموله های پلیمری و پتروشیمی صادراتی ایران توسط خط کشتیرانی جمهوری اسلامی به کشورهای اروپایی صادر شده و مشکلی برای تامین کشتی وجود ندارد.

عباسی همچنین تاکید کرد: در طول هفته گذشته تاکنون مذاکراتی با نمایندگان شرکت‌هایی از اتریش، اسپانیا، آلمان، ایتالیا، هلند، بلژیک و چندین کشور اروپایی در شرق این قاره انجام شده است، تاکید کرد: شرکت‌های پتروشیمی به دنبال خرید و یا اجاره انبار و یا مخازن ذخیره سازی محصولات پتروشیمی و پلیمری در سطح اروپا هستند.

وی همچنین از صادرات محصولات پتروشیمی امیرکبیر به بیش از ۲۰ کشور جهان خبر داد و بیان کرد: در کنار چین، روسیه، قزاقستان، جمهوری آذربایجان و سایر کشورهای منطقه آسیای میانه، مرکزی و حوزه قفقاز از دیگر بازارهای صادراتی به شمار می روند.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: به دنبال ایجاد یک انبار توزیع کننده محصولات پلیمری در «آنتورپ» بلژیک بوده و این شهر می‌تواند هاب جدید توزیع محصولات پلیمری و پتروشیمی ایران در سطح قاره سبز باشد.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید