۳ طرح درمانی و بهداشتی افتتاح شد | اتاق خبر
کد خبر: 335134
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1395 - 01:56
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی روز سه شنبه برای افتتاح و بهره برداری از سه طرح آموزشی و درمانی به شهرستان سبزوار در استان خراسان رضوی سفر کرد.

اتاق خبر: سید حسن قاضی زاده هاشمی ظهر سه شنبه با هدف افتتاح و بهره برداری سه طرح آموزشی و درمانی شامل هتلینگ بخش های مختلف بیمارستان شهیدان «مبینی» افتتاح ساختمان دانشکده پزشکی و پیراپزشکی پردیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و مرکز بهداشتی درمانی شبانه روزی شهدای روستای مزینان شهرستان داورزن عازم سبزوار شد.

ساختمان آموزشی دانشکده پزشکی و پیراپزشکی به بهره برداری رسید

دکتر هاشمی در سومین سفر خود به شهرستان سبزوار امروز با حضور در محل پردیس دانشگاه علوم پزشکی پروژه ساختمان آموزشی دانشکده پزشکی و پیراپزشکی را افتتاح کرد.

وزیر بهداشت در این مراسم اظهار کرد: دولت از هیچ تلاشی برای آسایش و آرامش ملت که از حمایت مردمی نیز برخوردار است دریغ نمی کند.

وی با تاکید بر سرمایه گذاری در حوزه سلامت توام با افزایش آگاهی ادامه داد: تعهدات دولت در حوزه سلامت هیچ وقت تمام شدنی نیست و قبول داریم که خدمات باید هرچه زودتر توسعه یافته و همگانی شود.

این طرح  از جمله پروژه های دولت قبل است که عملیات اجرائی آن از سال ۱۳۸۷ و در مساحت ۱۰ هزار متر مربع شروع شده بود و بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه در بر داشته است.

بازدید از بیمارستان حشمتیه

وزیر بهداشت همچنین در ادامه این سفر از بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمیته بازدید کرد و از طریق ویدئو کنفرانسمرکز بهداشتی درمانی شبانه روزی شهدای «مزینان» را افتتاح کرد.

 مرکز بهداشتی درمانی شبانه روزی شهدای «مزینان» نیز در مساحت یک هزار و ۵۰۰ متر مربع از سال ۹۳ در مزینان شروع شد که تکمیل نهایی آن بالغ بر ۹ میلیارد ریال هزینه در بر داشته است و هزینه های این طرح با مشارکت خیرین و دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تامین شده است.

در برنامه ای که از قبل برای حضور دکتر هاشمی پیش بینی شده بود افتتاح طرح های هتلینگ بیمارستان شهیدان مبینی نیز در دستور کار قرار داشت که متاسفانه کمبود وقت مانع از افتتاح رسمی این طرح  با حضور وزیر بهداشت شد.

در این سفر همچنین قرار بود علاوه بر بخش جراحی زنان ، بخش مراقبت های ویژه نوزادان  نیز با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری برسد که ذیغ وقت اجازه حضور هاشمی را در مراسم افتتاحیه نداد.

۲۷۷ میلیارد ریال سرمایه گذاری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در حاشیه افتتاح پروژه ساختمان آموزشی دانشکده پزشکی اظهار کرد: برای اجرای سه طرح آموزشی و درمانی از جمله هتلینگ بخش های مختلف بیمارستان شهیدان مبینی، افتتاح ساختمان دانشکده پزشکی و پیراپزشکی و  مرکز بهداشتی درمانی شبانه روزی شهدای روستای مزینان شهرستان داورزن در مجموع ۲۲۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

دکتر علیرضا مسلم  بیان کرد: پروژه احداث ساختمان آموزشی دانشکده پزشکی و پیراپزشکی سبزوار در سال ۱۳۸۷ آغاز و برای ساخت آن ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با بیان اینکه برای احداث مرکز بهداشتی درمانی شبانه روزی شهدای مزینان شهرستان داورزن ۹ میلیارد ریال هزینه شده است افزود: این مرکز با زیربنای ۵۵۰ متر مربع در مساحت زمین یک هزار ۵۰۰ متر مربع احداث شده است.

وی ادامه داد: طرح هتلینگ بیمارستان شهیدان مبینی سبزوار نیز با هزینه ۱۸ میلیارد ریال در بخش های جراحی زنان و همچنین  مراقبت های ویژه نوزادان به اجرا درآمده است.

منبع:مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید