تعداد تخت های بیمارستانی سبزوار از بیماران سبقت گرفته است | اتاق خبر
کد خبر: 335137
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1395 - 02:19
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ابراز خوشحالی از توسعه امکانات درمانی در سبزوار گفت:خوشبختانه تعداد تخت های بیمارستانی فراتر از نیاز بوده و ازتعداد بیماران سبقت گرفته است.

اتاق خبر:سید حسن قاضی زاده هاشمی ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان حشمتیه سبزوار اظهار کرد: با حمایت وزارت بهداشت در راستای احداث بیمارستان حشمتیه سبزوار به عنوان بزرگترین پروژه درمانی غرب استان خراسان خوشبختانه کمبودی از نظر تجهیزات پزشکی و درمانی در این منطقه دیگر وجود ندارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ضریب اشغال تخت در این بیمارستان ۶۰ درصد است و ۴۰ درصد تخت های بیمارستان خالی از بیمار است.

وی در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر حل مشکل دستگاه آنژیوگرافی در بیمارستان حشمیته  نیز گفت: دستگاه آنژیوگرافی مورد نیاز بیمارستان حشمتیه تا ۳ هفته آینده نصب و به بهره برداری خواهد رسید.

دکتر هاشمی همچنین بیان کرد: شهرستان سبزوار در برهه ای از زمان فاقد پزشک عمومی بود اما امروز جای بسی خوشحالی است که طبق گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در حال حاضر افزون بر ۲۰۰ پزشک متخصص و فوق تخصص در سبزوار فعالیت دارند.

وزیر بهداشت گفت: به لحاظ توانمندی ویژه ای که سبزوار به لحاظ درمانی و بهداشتی دارد از طریق طرح توسعه از دانشگاه و افزایش تخت های بیمارستانی این شهرستان حمایت خواهیم کرد.

دکتر هاشمی در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر تعیین تکلیف نهایی ایجاد دانشکده دندانپزشکی سبزوار نیز گفت: ما طبق قانون عمل می کنیم البته این درخواست به شورای گسترش ارسال شده و آنها نیز طبق مصوبات انقلاب فرهنگی در خصوص ایجاد این دانشکده نظر نهایی را اعلام می کنند.

وی تصریح کرد: تا زمانی که شورای گسترش  رای به ایجاد دانشکده دندانپزشکی ندهد هیچ قولی برای احداث این دانشکده در سبزوار نمی دهیم.

منبع:مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید