جشنواره منطقه ای رویش اختراعات در كهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود | اتاق خبر
کد خبر: 335272
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1395 - 09:43
رئیس بنیاد نخبگان كهگیلویه و بویراحمد گفت: جشنواره ی منطقه ای رویش اختراعات 10 تا 11 شهریور امسال در این استان برگزار می شود.

اتاق خبر - یوسف نیكروز افزود: این جشنواره با حضور هفت استان جنوبی كشور شامل سیستان و بلوچستان،یزد،كرمان،هرمزگان،بوشهر و فارس به میزبانی كهگیلویه وبویراحمد در یاسوج برگزار می شود.
وی بیان كرد: در این جشنواره ی دو روزه بیش از 200 اختراع نخبگان استان های شركت كننده در زمینه های عملی، فنی، تحقیقاتی و غیره ... رونمایی خواهد شد.
نیكروز اظهار كرد: كارگاه های تخصصی و نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزان خلاق نیز در حاشیه این جشنواره دایر می شود.
وی عنوان كرد:بنیاد ملّی نخبگان با هدف رونق بخشیدن به فضای ابتكار، انگیزه بخشیدن به جوانان و شناسایی اختراع های برگزیده و تسهیل در مسیر آنها به منظور رسیدن به محصولی دانش بنیان اقدام به برگزاری جشنواره های منطقه ای رویش در طول سال می كند.
این مسئول ادامه داد: مخترعان می توانند با نام نویسی و شركت در جشنواره های رویش، اختراع خود را در رقابتی سالم مورد ارزیابی قرار دهند.
رئیس بنیاد نخبگان كهگیلویه و بویراحمدابراز داشت: اختراع هایی كه در این جشنواره ها مورد تأیید هیات داوران قرار گیرند، می توانند از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان برای طی مسیر توانمندسازی اختراع های برگزیده بهره مند شوند.
وی افزود:این مسیر از سه ایستگاه با نام های «اختراع های سطح سه»، «اختراع های سطح دو» و «اختراع های سطح یك» می گذرد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید