جریان های تکفیری در راستای سیاست اسلام هراسی شکل گرفته است | اتاق خبر
کد خبر: 335283
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1395 - 10:22
مسوول نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی گفت: جریان های تکفیری در راستای اجرای سیاست های اسلام هراسی دشمنان شکل گرفته است.

اتاق خبر - حجت الاسلام عسگر فعال آذر روز سه شنبه در همایش نفی خشونت از دیدگاه اسلام که با حضور فرماندار بوکان، جمعی از علما، ائمه جمعه و روحانیان اهل سنت شهرستان های جنوب آذربایجان غربی در فرهنگ سرای سیمرغ بوکان برگزار شد، افزود: امروز جریان های تکفیری، اسلام و فرقه های اسلامی را به شدت تهدید می کنند.
وی اضافه کرد: این اقدام دشمن که متاسفانه با مشارکت برخی سران کشورهای مسلمان در حال اجرا می باشد، اقدامی مشترک از سوی آمریکا و اسرائیل بوده و برای تضعیف جهان اسلام و در راستای نقشه های شوم آنهاست.
وی با اشاره به ویژگی های دین مبین اسلام گفت: دین اسلام دین زیبایی، رافت و مهربانی است و با خشونت در تضاد بوده و تمام کارهایی که توسط تکفیری ها صورت می گیرد مورد تایید این دین آسمانی نیست.
حجت الاسلام فعال آذر ادامه داد: دین اسلام جزو ادیانی در جهان است که از جاذبه فراوانی برخوردار بوده و عده زیادی در کشورهای غیر اسلامی به این دین الهی گرایش پیدا کرده اند و از این رو دشمنان اسلام می خواهند با نشان دادن خشونت توسط تکفیری ها و نسبت دادن آن به اسلام، از گسترش اسلام در کشورهای خود جلوگیری کنند.
وی با بیان اینکه برای جلوگیری از نفوذ دشمنان باید از لحاظ نظامی خود را کاملا آماده کنیم، افزود: یهود و نصارای زمان پیامبر به اسرائیل و آمریکای امروز تبدیل شده اند بنابراین باید توان دفاعی خود را برای مقابله با آنها تقویت کنیم.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اظهار کرد: کلید نجات اقتصاد ایران و خروج از این شرایط اجرای اقتصاد مقاومتی است و نباید این دستور در لابه لای کتاب ها باقی مانده و فراموش شود.
به گزارش ایرنا، در ادامه این همایش امام جمعه موقت بوکان نیز با توصیف دین اسلام از نگاه پیامبر و قرآن کریم گفت: دینی که از طرف خداوند توسط پیامبر اسلام (ص) ابلاغ شده، دین آرامش و مهربانی بوده و با هر نوع خشونت مخالف بوده و آن را نفی می کند.
ماموستا ملاعباس احمدی افزود: اسلام به بندگان خود گوشزد می کند که بعد از ایمان به خدا باید با همنوع خود مهربان بود در حالی که امروزه تکفیری ها به نام اسلام از هیچ جنایتی دریغ نمی کنند.
وی گفت: دین اسلام، دین آزادی و آزادگی بوده و خشونت را در هر شرایطی قبول ندارد و با آن به شدت مخالف است.
ماموستا احمدی افزود: استکبار جهانی با استفاده از گروه های تکفیری می خواهد با برپایی جنگ و خونریزی در بین مسلمانان، ضمن مخدوش کردن چهره اسلام، آن را تضعیف کند.
امام جمعه موقت بوکان اضافه کرد: دشمنان دین اسلام شیعه و سنی نمی شناسند بلکه ریشه اسلام را هدف قرار داده و می خواهد با ایجاد تفرقه و نفاق، اتحاد و همدلی مسلمانان را از بین ببرند.
در ادامه یکی از اساتید دانشگاه نیز در سخنانی گفت: دین اسلام، دین میانه روی بوده و به همین دلیل خدا آن را صراط مستقیم خوانده است.
جلال حمزه زاده افزود: افراط و خشونت باعث نفرت و گریز از دین می شود و به این علت دشمنان اسلام قصد دارند که با افراطی گری دین اسلام را خدشه دار کنند.
وی گفت: علمای دین اسلام می توانند با روشنگری در مورد گروه های تکفیری و اهداف و برنامه های آنها، مردم را با اهداف شوم این گروه ها و نقشه های آنها بیشتر آشنا کنند.
به گزارش ایرنا، در حاشیه این همایش که به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان بوکان برگزار شد، چند کلیپ تصویری از جنایت ها و اقدامات وحشیانه گروه های تکفیری نیز پخش شد.
شهرستان بوکان با 225 هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی قرار دارد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید