دفتر آیت الله جوادی در آمل افتتاح شد | اتاق خبر
کد خبر: 335285
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1395 - 10:27
دفتر مرجعیت دینی و علمی آیت الله جوادی آملی به عنوان ششمین دفتر کشوری این عالم وارسته سه شنبه شب در زادگاهش شهرستان آمل افتتاح شد.

اتاق خبر - در آئین افتتاح این دفتر رئیس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، مدیر حوزه های علمیه مازندران، ائمه جمعه شهرهای استان، فرماندار ویژه آمل، مدیران شهری، علما و روحانیان، اصناف و بازاریان شهرستان آمل حضور داشتند.
رئیس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء،در این مراسم تقویت مرجعیت وبنیانهای شیعی درکشور ودیگر کشورهای اسلامی را راهکار جدی برای مقابله با گروه های منحرف وبدعت گذار در دین دانست.
حجت الاسلام مرتضی جوادی آملی در آئین افتتاح دفتر آیت الله جوادی آملی در امل گفت: استحکام و تقویت نظام اسلامی به برکت مرجعیت شیعی است که باید بهتر شناخته شود تا از آن نظام , جامعه و بشر انتفاع بیشتری ببرند.
وی اضافه کرد: این مکتب در تمامی ابعاد ازجمله فقه، حدیث، احکام، حکمت ومعارف اسلامی نمونه کامل برای سعادت وهدایت جامعه بشری است.
رئیس بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، با بیان اینکه، مرجعیت شیعی امروز حافظ وطلایه دار دین اسلام در عصر غیبت امام زمان(عج) است وتلاش دارد، تا ظهور آن حضرت این رسالت را امینانه و شایسته تقدیم حضرتش کند، ادامه داد: در زمان حاضر مرجعیت شیعی یک فرصت فوق العاده برای نظام ولایت وحکومت دینی است.
حجت الاسلام جوادی آملی درادامه به جایگاه مهم مازندران در معرفی علما ودانشمندان به نام درجهان اسلام وتاریخ شیعی اشاره کرد وگفت: هنر، علم وفرهنگ در خطه مازندران موج می زند.
امام جمعه شهرستان آمل نیز در این مراسم گفت: فراگیر شدن شخصیت وآثارتالیفی آیت الله جوادی آملی جهانی شده و باید از این منبع جوشان علمی وفقهی واخلاقی در مراکز آموزشی وتحقیقاتی کشور بیشتر بهره گیری واستفاده شود.
حجت الاسلام محمدعلی رحمانی افزود: امروز بیش از هر زمان دیگری از جمله حوزه های علمیه و مراکز آموزشی وتحقیقاتی کشور به آثار و بیانات این عالم گرانقدر نیاز دارد وباید به سمت آثار او سوق داده شوند.
دفتر مرجعیت دینی وعلمی آیت الله عبدالله جوادی آملی در روبروی حوزه علمیه امام حسن عسگری(ع) شهرستان آمل است و این دفتر ششمین دفتر آیت الله جوادی آملی است که در کشور راه اندازی می شود و پیش از این دفتر ارتباطات مردمی این مرجع تقلید در شهرهای تهران ، ری ، رشت ، قم و شیراز راه اندازی شده بود.
مسئول حوزه علمیه امام حسن عسکری (ع) آمل در حاشیه افتتاح این دفتر به خبرنگار ایرنا گفت: مراجعه حضوری برای رفع شبهات شرعی و دینی ، اخذ وجوهات شرعی و برنامه ریزی و اجرای امور فرهنگی و مذهبی از جمله اهداف راه اندازی این دفتر است.
حجت الاسلام مرتضی جوادی آملی افزود که این دفتر ششمین دفتر ارتباطات مردمی آیت الله جوادی آملی است که در کشور راه اندازی شد و هفتمین دفتر این مرجع تقلید نیز روز پنجشنبه هفته جاری در شهر یزد راه اندازی می شود.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید