ششمين كنفرانس ملي مديريت منابع آب ايران در سنندج آغاز شد | اتاق خبر
کد خبر: 335300
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1395 - 11:38
ششمين كنفرانس ملي مديريت منابع آب ايران صبح امروز چهارشنبه با حضور جمع زيادي از مسئولان كشوري و استاني و كارشناسان حوزه آب در تالار مولوي دانشگاه كردستان آغاز شد.

اتاق خبر - مدير مركز پژوهشي علوم و مهندسي آب دانشگاه كردستان در آيين آغاز بكار اين همايش گفت: فراخوان اين كنفرانس از آبان‌ سال گذشته از طريق پوستر، وب‌سايت، پيامك و ايميل و حتي در قالب نامه‌هايي در تمام مراكز دانشگاهي، تحقيقاتي و سازمان‌هاي اجرايي كشور منتشر شد.


پرويز فتحي با اشاره به ارسال 420 مقاله به دبيرخانه اين همايش ملي افزود: پس از داوري آثار 226 مقاله از اين تعداد براي ارائه به صورت پوستر و 124 مقاله از اين تعداد نيز براي ارائه به صورت سخنراني در اين كنفرانس پذيرفته شد.
دبير علمي ششمين كنفرانس ملي مديريت منابع آب ايران اظهار كرد: اكثر مراكز دانشگاهي، تحقيقاتي، سازمان هاي اجرايي و شركت هاي مهندسين مشاور درگير در پروژه هاي آبي با ارسال مقالاتي در اين كنفرانس ملي حضور دارند.
وي به اهداف اين كنفرانس ملي نيز اشاره كرد و افزود: جلب توجه مسئولان كشور به اهميت منابع آب و لزوم توجه به بحران هاي آب در سال هاي اخير و ارائه راهكارهاي اساسي و مديريت بهينه منابع آب در بخش هاي مختلف مصرف در كشور از جمله اهداف اين كنفرانس است.
فتحي ايجاد فضاي تعامل و هم انديشي علمي بين محققان و انديشمندان در حوزه هاي مختلف مهندسي آب و ارائه آخرين دستاوردهاي علمي محققان در عرصه هاي مختلف مهندسي آب را از ديگر اهداف اين كنفرانس ملي ذكر كرد.
مدير مركز پژوهشي علوم و مهندسي آب دانشگاه كردستان در ادامه اظهار كرد: مقالات برتر ارائه شده به اين كنفرانس ملي، در نشريه علمي پژوهشي تحقيقات منابع آب ايران چاپ خواهد شد.
به گفته وي براي داوري مقالات ارسالي به اين كنفرانس ملي از اعضاي هيات علمي مراكز دانشگاهي و تحقيقاتي سراسر كشور استفاده شده است.
ششمين كنفرانس ملي مديريت منابع آب ايران به همت دانشگاه كردستان و انجمن علوم و مهندسي آب ايران و همكاري وزارت نيرو، وزارت جهاد كشاورزي، سازمان حفاظت محيط زيست، استانداري، سازمان مديريت و برنامه‌ريزي، شركت آب منطقه‌اي استان هاي كردستان و كرمانشاه، يكم تا سوم ارديبهشت‌ سال جاري در دانشگاه كردستان در جريان است.

ایرنا

94110

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید