كنفرانس ملي حفاظت محيط زيست در تهران برگزار شد | اتاق خبر
کد خبر: 335302
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1395 - 11:48
كنفرانس ملي حفاظت محيط زيست با حضور جمعي از مسئولان و صاحب نظران اين حوزه، امروز چهارشنبه در مركز همايش هاي بين المللي دانشگاه شهيد بهشتي تهران برگزار شد.

اتاق خبر - رييس جهاد دانشگاهي واحد شهيد بهشتي در حاشيه اين كنفرانس گفت: حدود 220 مقاله به دبيرخانه كنگره ملي حفاظت از محيط زيست ارسال شده كه از اين تعداد 180مقاله پذيرفته شده است.
سعيد ميرزايي اظهار كرد: ازمجموعه پذيرفته شده 120 مقاله به صورت پوستر در معرض ديد علاقمندان قرار مي گيرد و 60 مقاله نيز به صورت سخنراني در اين كنگره ارائه خواهد شد.
دبيركنگره ملي حفاظت محيط زيست، بيشترين مقالات ارسالي را در حوزه حفاظت آب اعم از مشكلات و چالش هاي اين حوزه مانند آلودگي هاي آب اعلام كرد و گفت: كمترين مقالات در محور حفاظت در مقابل آلودگي هاي صوتي و امواج بوده است.
ميرزايي به برگزاري كارگاه تخصصي در اين كنگره اشاره كرد و گفت: متناسب با محورهاي كنفرانس كارگاه هاي تخصصي برگزار خواهدشد. حفاظت آب، هوا، خاك، حفاظت در مقابل آلودگي هاي صوتي و امواج، اقتصاد و حقوق محيط زيست، آموزش و فرهنگ محيط زيست و معدن، صنايع معدني و حفاظت محيط زيست محورهاي اين كنگره است.
دبير كنگره ملي حفاظت محيط زيست اظهار كرد: دهياران با فراگيري آموزش هاي لازم سفيران حفاظت محيط زيست در روستاها خواهند شد. به نظر مي رسد اين كار مي تواند اثرگذار و گامي براي حفظ محيط زيست روستاها باشد.
ميرزايي به رونمايي كتاب 'مديريت محيط زيست در روستاها' در اين كنگره اشاره كرد و گفت: با تاليف و رونمايي از اين كتاب درصدد هستيم توجه ويژه اي به محيط زيست روستا انجام گيرد.
وي، قوانين محيط زيست، پسماندهاي روستايي، پساب ها و فاضلاب ها، فرهنگ سازي و آموزش به مردم، نقش آنها در محيط زيست روستاها و استفاده فناوري و تجهيزات نوين در حفاظت از منابع طبيعي را از جمله موضوعاتي دانست كه در اين كتاب به آنها پرداخته شده است.
رييس جهاد دانشگاهي واحد شهيد بهشتي اظهار كرد: در اين كتاب سعي شده منابع طبيعي به نحو مطلوب به مردم شناسائي شده و راه هاي حفاظت از آنها نيز اعلام شود.
به گفته ميرزايي، نحوه برخورد صحيح با پسماندهاي روستايي و برخورد علمي و كاربردي با پساب ها و فاضلاب روستايي از ديگر موضوعاتي است كه در اين كتاب، بيان شده است.

ایرنا

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید