ناتو تهدیدی برای روسیه نیست | اتاق خبر
کد خبر: 335315
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1395 - 12:41
وزیر خارجه فرانسه:
«ژان مارك ارو» وزیر امور خارجه فرانسه همكاری روسیه و سازمان پیمان آتلانتیك شمالی (ناتو) را به نفع دو طرف خواند و گفت: ناتو تهدیدی برای مسكو نیست.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری اسپوتنیك، وزیر امور خارجه فرانسه روز سه شنبه در كنفرانسی خبری در مسكو كه پس از مذاكراتش با «سرگئی لاورف» وزیر امور خارجه روسیه برگزار شد، گفت: من معتقدم كه نشست دیگری با حضور اعضای شورای روسیه و ناتو باید قبل از اجلاس ورشو برگزار شود و چنین همكاری ای به نفع دو طرف است.
نشست ناتو در ورشو قرار است در تاریخ 8-9 ژوییه 2016 (19-18 تیر) برگزار شود.
شورای ناتو و روسیه امروز (چهارشنبه) برای نخستین بار از زمان الحاق كریمه به روسیه، برگزار و قرار است در آن درباره رفع تنش های نظامی بر سر دریای بالتیك و اوضاع خشونت بار شرق اوكراین مذاكره شود.
در این نشست هم چنین نمایندگان 28 كشور عضو ناتو و روسیه درباره تقویت همكاری نظامی و جنگ در افغانستان مذاكره می كنند.
یكی از موضوع های اصلی این نشست رهگیری یك هواپیمای تجسسی آمریكایی توسط جنگنده روسی بر فراز دریای بالتیك خواهد بود كه آمریكا آن را «حمله ای شبیه سازی شده» خواند و جان كری وزیر امور خارجه این كشور گفت كه آمریكا حق سرنگونی آن را داشت.
روسیه اقدام ناتو در تقویت نظامی نیروهایش در كشورهای شرق اروپا را مسئول افزایش تهدید درگیری ها قلمداد می كند و «الكساندر گروشنو» نماینده روسیه در ناتو اعلام كرده كه از نشست امروز برای ابراز مخالفت با فعالیت های ناتو در مرزهای غربی اش استفاده خواهد كرد.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید