بررسي كيفي شبكه زيرساخت در سال 94 | اتاق خبر
کد خبر: 335356
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1395 - 13:48
معرفي 3استان برتر در پايداري شبكه ارتباطي
مدير كل دفترنظارت و ارزيابي فني شركت ارتباطات زيرساخت ايران گفت: نتايج اوليه ارزيابي كيفيت شبكه زيرساخت در سال 94 نشان مي دهد استان هاي مازندران، يزد و قم بر اساس ارزيابي كيفيت ارتباطات و پايداري شبكه برتر شناخته شدند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل شركت ارتباطات زيرساخت حسين حميدي پور افزود: در اين ارزيابي ها استان ها از نظر ميزان تجهيزات فعال و تعداد ايستگاه هاي تابعه به سه گروه تقسيم مي شوند؛ در گروه نخست استان مازندران، در گروه دوم استان يزد و در گروه سوم استان قم رتبه برتر را كسب كردند.

وي گفت: پارسال با انتخاب 57 شاخص اصلي و 410 زيرشاخص، وضعيت شبكه زيرساخت در بخش هاي انتقال، سوييچ، ديتا، تغذيه و نيرو در 31 استان مورد پايش قرار گرفت.
حميدي پور ادامه داد: استان هاي قم، تهران و مازندران در بخش پايداري شبكه رتبه هاي اول تا سوم را كسب كرده اند.
پيش از اين حسين حميدي پور گفته بود: اداره كل ياد شده به شكل مستمر شبكه زيرساخت را ميداني مورد پايش و ارزيابي قرار مي دهد و در پايان سال، استانها از نظر كيفيت ارتباطات و پايداري شبكه مورد ارزيابي و رتبه بندي قرار مي گيرند.
شركت ارتباطات زيرساخت به عنوان متولي شبكه مادر مخابراتي در كشور و كارگزار وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، با هدف اعمال حاكميت، وظيفه اجراي سوئيچينگ و ارتباطات اپراتورهاي مخابراتي را در نقاط حضور و شبكه هاي مربوط برعهده دارد.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید