ايران و چين بر توسعه همكاری های امنيتی و انتظامی تاکید کردند | اتاق خبر
کد خبر: 335406
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1395 - 16:56
در دیدار وزیرکشور با معاون نخست وزیر چین:
وزير كشور ایران و معاون نخست وزير چين بر گسترش همكاری های جامع راهبردی و ضرورت افزايش همكاری های امنيتی و انتظامی دو كشور تاکید کردند.

اتاق خبر- وزير كشور ایران و معاون نخست وزير چين بر گسترش همكاری های جامع راهبردی و ضرورت افزايش همكاری های امنيتی و انتظامی دو كشور تاکید کردند.

رحماني فضلي وزير كشور و Shengkun Gue  معاون نخست وزير چين صبح امروز و در حاشيه مراسم افتتاحيه" نشست ويژه مجمع عمومي سازمان ملل متحد در نيويورك، در خصوص مسأله جهاني مواد مخدر( UNGASS)"، با هم ديدار و گفتگو نمودند.

طرفين در اين ملاقات ضمن اشاره به اعتقاد راسخ رهبران دو كشور به توسعه و گسترش همه جانبه همكاري ها و در قالب همكاري جامع راهبردي، بر ضرورت افزايش همكاري هاي امنيتي و انتظامي دو كشور بر أساس إسناد همكاري مرتبط تاكيد نمودند.

همكاري در زمينه مبارزه با تروريسم، افراطي گري ، جدائي طلبي و مواد مخدر ، بصورت دو جانبه و در سطح منطقه و بين المللي، از جمله محورهاي مورد توافق مقامات ايران و چين در اين جلسه بود.

تاكيد بر اجرائي شدن موافقتنامه مبارزه با جرائم فرا ملي دو كشور ، بعنوان محور همكاري هاي دو جانبه ايران و چين، مورد تاكيد دكتر رحماني فضلي و معاون نخست وزير چين قرار گرفت.

از ديگر محورهاي مورد توافق طرفين در اين ملاقات ، مي توان به توسعه همكاري هاي پليسي ، مرزي ، انتظامي و مبارزه با جرايم سايبري اشاره نمود.

در راستاي اجراي توافقات ذكر شده و اتخاذ تمهيدات لازم در اين خصوص، توافق شد تا در اينده نزديك، هياتي به سرپرستي " وزير امنيت عمومي چين" به تهران سفر نمايد.

منبع: مهر 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید