امسال 20 هزار تن ماهي با روش پرورش در قفس توليد مي شود | اتاق خبر
کد خبر: 335542
تاریخ انتشار: 2 اردیبهشت 1395 - 00:35
معاون سازمان مديريت و برنامه ريزي گفت: مطابق برنامه ريزي انجام شده امسال 20 هزار تن ماهي با استفاده از روش پرورش در قفس در كشور توليد مي شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ايرنا، سيدحميد پورمحمدي روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در شهركرد اظهار داشت: درحالي كه اكثر بخش هاي اقتصادي با ركود مواجه است، روش پرورش ماهي در قفس مي تواند تا صد درصد بازدهي داشته باشد.
به گفته وي، روش توليد ماهي در قفس يكي از فرصت هاي تازه سرمايه گذاري است كه منابع مالي آن براي پرداخت به توليد كنندگان تامين شده است.
پورمحمدي ادامه داد: بهره وري كشاورزي و بازاريابي بين المللي محصولات و توليدات كشاورزي از مهمترين نيازهاي بخش كشاورزي است.
وي ادامه داد: سالانه اجراي 500 هزار هكتار توسعه آبياري نوين و 250 هزار هكتار مكانيزه كردن كشت براي بخش كشاورزي كشور برنامه ريزي شده است.
معاون سازمان مديريت و برنامه ريزي، توسعه كشت گلخانه اي را يكي ديگر از مزيت هاي سرمايه گذاري بخش خصوصي عنوان كرد و افزود: در كشت گلخانه اي بازدهي بين 10 تا 12 برابر افزايش مي يابد و كاهش هشت تا 10 برابري مصرف آب را به دنبال دارد.
پورمحمدي گفت: توسعه كشت گلخانه از اولويت هاي دولت است و براي سال جاري يكهزار و 770 هكتار توسعه و ايجاد گلخانه در كشور هدف گذاري شده است.
وي بيمه محصولات كشاورزي را از مشكل عمده كشاورزان در تمام استان ها دانست و يادآور شد: در كشور سالانه 11 هزار ميليارد ريال اعتبار به صندوق بيمه محصولات كشاورزي كمك مي شود اما جوابگوي مشكلات فعالان اين بخش نيست.
معاون سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور روز چهارشنبه براي حضور در شوراي برنامه ريزي چهارمحال و بختياري به شهركرد سفر كرده است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید