ساخت جزیره سبز در مناطق نفتی و گازی | اتاق خبر
کد خبر: 335629
تاریخ انتشار: 2 اردیبهشت 1395 - 18:36
دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی ریاست جمهوری از ساخت جزیره سبز در مناطق نفتی و گازی خبر داد و گفت: طرح مصرف بهینه انرژی درپنج استان اجرا می‌شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، یدالله سبوحی صبح پنجشنبه در نشست بررسی مصرف بهینه انرژی در استان بوشهر اظهار داشت: بهبود وضعیت محیط زیست و کاهش آلایندگی‌ها در مناطق نفتی و گازی یکی از برنامه‌های مهم است و طرح‌های خوبی در این زمینه اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: تولید انرژی پاک یکی از برنامه‌های مهم است که در کشور ظرفیت خوبی برای آن وجود دارد و باید از انرژی‌هایی همچون انرژی آبی، بادی و خورشیدی به خوبی استفاده شود تا شاهد مصرف بهینه انرژی و کاهش مخاطرات زیست محیطی باشیم.

دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به طرح استفاده از پسماندهای کشاورزی در تولید انرژی پاک بیان کرد: این طرح‌ها هم در ایجاد اشتغال و هم در تولید انرژی نقشی مهم دارد.

وی از اجرای طرح ساخت جزیره سبز در مناطق نفتی و گازی کشور خبر داد و اضافه کرد: این طرح با استفاده از حق آلایندگی با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان اجرا می‌شود.

سبوحی با اشاره به دیگر طرح‌های مرتبط با حوزه انرژی و محیط زیست، خاطرنشان کرد: طرح مصرف بهینه انرژی نیز در پنج استان کشور یعنی استان های بوشهر، اردبیل، کرمان، زنجان و ایلام اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به مزایای بهینه سازی مصرف انرژی افود: کاهش آلودگی زیست محیطی، بهبود سطح زندگی، توسعه عمقی اقتصادی و بهره‌وری اقتصادی، ارتقای بهره‌وری و رشد اقتصادی کشور از جمله این مزایا است.

دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: باید از ظرفیت دانش‌آموختگان مراکز آموزش عالی برای ایجاد شرکت دانش بنیان فعال در حوزه کاهش مصرف انرژی استفاده کرد.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید